08 Temmuz 2007 00:00

Aksüt törenle uğurlandı

Önceki gün Ankara’da yaşamını yitiren Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Onur Kurulu üyesi E. Sabri Aksüt İzmir’de son yolculuğuna uğurlandı.

Paylaş

Önceki gün Ankara’da yaşamını yitiren Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Onur Kurulu üyesi E. Sabri Aksüt İzmir’de son yolculuğuna uğurlandı. EMO İzmir Şubesi önünde gerçekleştirilen törende yapılan konuşmalarda Aksüt’ün yaşamı boyunca emek, demokrasi ve özgürlük mücadelesi içinde olduğu vurgulandı.
1961 Zonguldak doğumlu olan Aksüt, 1983 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden mezun oldu. 1986-1987 yılları arasında Tariş İplik Fabrikası’nda çalışan Aksüt, 1987 yılından bu yana kendi işyerinde çalışmakta idi. 1998-99, 2000-2003 yılları arasında EMO İzmir Şubesi’nde Yönetim Kurulu üyeliği yapan Aksüt, 2004-2007 yıllarında ise EMO Onur Kurulu üyeliğine seçilmişti. Evli ve 2 çocuk babası olan Aksüt yakalandığı akciğer kanseri için tedavi olduğu Ankara’da önceki gün yaşamını yitirdi. Aksüt için EMO İzmir Şubesi’nde gerçekleştirilen törene EMO’nun ülke genelinde şube yönetici ve üyelerinin yanı sıra emek, demokrasi, barış güçlerinin İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Abdullah Levent Tüzel, EMEP Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Varlı, EMEP, ÖDP ve CHP yöneticileri, Aksüt’ün arkadaşları katıldı. EMO şube binası önünde gerçekleştirilen törende yapılan konuşmalarda Aksüt’ün demokrat ve mücadeleci kimliği, insani özellikleri anlatıldı. Aksüt’ün cenazesi daha sonra Narlıdere Güler Camii’nde kılınan öğle namazının ardından Güzelbahçe Mezarlığı’nda defnedildi. (İzmir/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Kongrede Türk-İş’e eleştiri

SONRAKİ HABER

Dersim'de koruma altındaki vaşak silahla vurularak öldürüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa