Avcı: Sadece DTP’nin adayı değilim

Bin Umut Adaylarından Kocaeli Bağımsız Milletvekili Adayı Mustafa Avcı, seçim çalışmalarını hızlandırdı. Dün Karamürsel’de seçim irtibat bürosu açan Avcı, Derine, Esentepe ve Öğretmenler mahallelerinde halk toplantıları gerçekleştirdi


Bin Umut Adaylarından Kocaeli Bağımsız Milletvekili Adayı Mustafa Avcı, seçim çalışmalarını hızlandırdı. Dün Karamürsel’de seçim irtibat bürosu açan Avcı, Derine, Esentepe ve Öğretmenler mahallelerinde halk toplantıları gerçekleştirdi.
Avcı, Karamürsel’deki seçim bürosu açılışında, “Yerel basında benim için DTP’nin adayı deniyor. Sadece DTP’nin adayı değilim. DTP’nin de desteklediği emek, barış ve demokrasi güçlerinin ortak adayıyım.” dedi. Bu ülkenin demokratikleşmesinin tek teminatının Bin Umut Adayları olduğunu belirten Avcı, “Biz gücümüzü AB’den, ABD’den, küresel sermayeden değil halktan alıyoruz. Biliyoruz ki halkımız barıştan, kardeşlikten, demokrasiden, emekten yana olan Bin Umut Adaylarını ve onların Kocaeli’ndeki temsilcisi olan Mustafa Avcı’yı destekleyecektir” dedi. Açılışa DTP, EMEP ve SDP yöneticileri katıldı.
Öte yandan, Karamürsel’deki seçim bürosu, gece kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı. Saldırganlar tarafından tahrip edilen büronun camları kırıldı. (Kocaeli/Evrensel)
www.evrensel.net