Alkış ve zılgıtlı karşılama

Bin Umut Mersin Bağımsız milletvekili adayı Orhan Miroğlu seçim çalışmalarına devam ediyor. Miroğlu, seçim çalışmaları kapsamında Mustafa Kemal ve Eğriçam mahallelerinde halka seslendi


Bin Umut Mersin Bağımsız milletvekili adayı Orhan Miroğlu seçim çalışmalarına devam ediyor. Miroğlu, seçim çalışmaları kapsamında Mustafa Kemal ve Eğriçam mahallelerinde halka seslendi.
İlk olarak EMEP ve DTP yöneticileri ile Mustafa kemal mahallesine giden Miroğlu burada yaptığı konuşmada, Mersin’e geldiği günden beri gördüğü ilgiden dolayı mutlu olduğunu bu ilginin barışa ve demokrasiye duyulan özlemin bitmediğini gösterdiğini söyledi. Mersin halkının sayesinde şehirde bin umut yarattıklarını belirten Miroğlu, öncelikli görevlerinin başında alevi toplumunun eşit ve demokratik haklarını savunmak olduğunu dile getirdi.
EMEP MYK üyesi Ercüment Akdeniz ise, AKP ve CHP’nin aynı politikalar üzerinden çalışmalarını yürütüğünü belerterek, 14 Temmuz’da Adana’da yapılacak Bölgesel mitinge çağrıda bulundu.
Eğriçam mahallesi ziyaretinde ise Miroğlu alkış ve zılgıtlarla karşılandı. Miroğlu ve EMEP Mersin İl Başkanı Gürsel Şenşafak yaptıkları konuşmalarda uygulanan politikalarla, yüzyıllardır bir arada yaşan iki halkın birbirlerine düşman edilmeye çalışıldığını belirttiler. (MersinEVRENSEL)
Cumali Akkaş
www.evrensel.net