Masstival için geri sayım!

Avril Lavigne, Tori Amos, Sinead O Connor ve Lauryn Hill gibi dünyaca ünlü yıldızların yanı sıra sevilen Türk sanatçılar Masstival 2007 kapsamında 14-15 Temmuz tarihlerinde ParkOrman’da sahne alacak.


Avril Lavigne, Tori Amos, Sinead O Connor ve Lauryn Hill gibi dünyaca ünlü yıldızların yanı sıra sevilen Türk sanatçılar Masstival 2007 kapsamında 14-15 Temmuz tarihlerinde ParkOrman’da sahne alacak. Masstival 2007’de, geçtiğimiz aylarda yeni albümü ‘The Best Damn Thing’i piyasaya süren Kanadalı şarkıcı Avril Lavigne’nin yanı sıra kariyerinin 9. albümü olan ‘American Doll Posse’yi piyasaya süren Tori Amos da dünya turnesi kapsamında grubuyla sahne alacak. Soul ve RnB’nin dünyadaki en iyi temsilcilerinden 10 Grammy ödüllü Lauryn Hill ile 1990’lı yıllarda başlayan müzik kariyerini tam 6 Grammy alarak taçlandıran İrlandalı aykırı ses Sinead O Connor, Masstival kapsamında ülkemizi ilk kez ziyaret edecekler arasında yerlerini alacaklar. Masstival 2007 Müzik Festivali’nin önemli konukları arasında Kanadalı ünlü rock yıldızı eski skid row vokali Sebastian Bach, ülkemizde de binlerce hayranı olan Amerikalı alternatif müzik topluluğu Cake, İsveç’in dünyaya kazandırdığı üstün yeteneklerden oluşan Pain of Salvation, Robert Plant ve David Coverdale gibi efsane vokallerin tahtlarına aday gösterilen İrlandalı grup The Answer, Polonya’nın dünyaya armağanı olan Riverside ve yine İsveç’ten yıldız olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Paatos grubu da yer alıyor.
Masstival 2007’nin Türk konukları arasındaysa Levent Yüksel, Volkan Öktem ve Ant Şimşek’ten oluşan Sıfır KM, ilk albümlerini geçtiğimiz günlerde piyasaya süren Üçnoktabir, Özge Fışkın, Malt, ülkemizin sevilen gruplarından Çilekeş, Cem Adrian, Turgut Berkes, The Climb, Pinhani ve Portecho yer alıyor. (KÜLTÜR SERVİSİ)
www.evrensel.net