İşçiler Bin Umut Adaylarından ‘umutlu’

Bin Umut Mersin Bağımsız Milletvekili Adayı Orhan Miroğlu DİSK Genel-İş Mersin Şubesi’ni ziyaret etti. İşçiler ve Şube Başkanı Hüseyin Cömert tarafından karşılanan Miroğlu, DİSK Genel-İş’in işçi sınıfı mücadelesinde özel ...


Bin Umut Mersin Bağımsız Milletvekili Adayı Orhan Miroğlu DİSK Genel-İş Mersin Şubesi’ni ziyaret etti. İşçiler ve Şube Başkanı Hüseyin Cömert tarafından karşılanan Miroğlu, DİSK Genel-İş’in işçi sınıfı mücadelesinde özel ve saygın bir yeri olduğunu belirtti. Türkiye’de siyasetin sadece siyasetçilerin ilgilendiği ve sadece siyasilerin yapmasının beklendiği bir iş olmaktan çıktığını vurgulayan Miroğlu, çalışanların, emekçilerin, işçi sınıfının siyasete müdahale edebileceği bir dönemden geçildiğini söyledi. Türkiye’de yaşanan siyasi krizin nedeni olarak yüzde 10 seçim barajını gösteren Miroğlu, “2002 genel seçimlerinde baraj olmasaydı Meclis’in aritmetiği çok farklı olacaktı. O dönem seçime DEHAP adıyla girmiştik ve baraj olmasaydı 53 milletvekili ile halkımızı temsil edecektik. Böylelikle irade AKP ve CHP’nin elinde olmayacaktı” dedi. Kamu emekçileri ve işçilerden olumlu tepkiler aldığını belirten Miroğlu, değişim, demokrasi ve barış için Bin Umut Adaylarının desteklenmesi gerektiğini söyledi.
Genel-İş Şube Başkanı Hüseyin Cömert ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, DİSK’in başkanlar kurulundan sol parti ve adaylara oy verilmesi yönünde bir karar çıktığını söyledi.
İşçiler ise Orhan Miroğlu’nun adaylığının memnunluk yarattığını belirterek, EMEP, SDP ve DTP’nin birliktelik içinde olmasının Türkiye’de sol sosyalist güçleri hareketlendireceğine inandıklarını dile getirdiler. Heyet işçileri pazar günü yapılacak olan mitinge davet ettiler. (MersinEVRENSEL)
www.evrensel.net