Bağcılar’da şölen

İstanbul 3. Bölge Bin Umut Adayı Sebahat Tuncel adına açılan Bağcılar Demirkapı Mahallesi seçim bürosunda halk toplantısı ve şölen düzenlendi.


İstanbul 3. Bölge Bin Umut Adayı Sebahat Tuncel adına açılan Bağcılar Demirkapı Mahallesi seçim bürosunda halk toplantısı ve şölen düzenlendi. 300’den fazla kişinin katıldığı şölende konuşan DTP PM Üyesi Nizamettin Öztürk, “AKP’nin savaş çığırtkanlığı yaparak seçime girdiğini, sorunun çelişkilerle değil ancak demokratik bir yolla çözülebileceğini” ifade etti.
Türkiye halklarının savaştan yana değil barıştan yana olduğunu söyleyen Öztürk, kışkırtmalara rağmen halkların birbirinin gırtlağına sarılmadığını, kolay kolay halkların böyle oyunlara gelmeyeceğini söyledi.
Bin Umut İstanbul 3. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı Sebahat Tuncel adına Esenyurt Talatpaşa Mahallesi'nde de seçim bürosu açılışı yapıldı. DTP Eşbaşkanı Selma Irmak, DTP İl Başkanı Halil Aksoy ve EMEP GYK üyesi Seyit Aslan'ın katıldığı seçim bürosu açılışı konvoylar eşliğinde başladı.
Açılışta konuşan DTP Eşbaşkanı Selma Irmak, Kürtlerin Meclis’teki temsilcilerinin Sebahat Tuncel ve Bin Umut Adaylarının olacağını söyledi. (İstanbul/EVRENSEL)
www.evrensel.net