EMEP’ten Sanovel’e destek

Petrol-İş Sendikası’na üye oldukları için işten atılan ve her türlü zorluğa karşın mücadeleye devam eden Sanovel işçilerine destek sürüyor.


Petrol-İş Sendikası’na üye oldukları için işten atılan ve her türlü zorluğa karşın mücadeleye devam eden Sanovel işçilerine destek sürüyor. Direnişin 36. gününde Emek Partisi Esenyurt ve Kıraç belde örgütleri işçilere destek verdi. “Yaşasın iş, ekmek, özgürlük mücadelemiz”, “Sanovel işçisi, direnişin simgesi”, “Yaşasın sınıf dayanışmamız”, “Zafer direnen işçilerle gelecek” sloganlarının atıldığı ziyarette konuşan EMEP GYK Üyesi Seyit Aslan, işçilerin direnişini kendi direnişleri gibi gördüklerini ve destek olmayı sürdüreceklerini bildirdi. Şu anda Meclis’te olan partilerin tamamına yakınının büyük patronlardan, işverenlerden oluştuğunu belirten Aslan, buna karşı işçileri kendi taleplerini dile getirecek olan Bin Umut Milletvekili Adayı Sabahat Tuncel’e oy vermeye çağırdı.
İşçiler de sonuna kadar direnip taleplerini elde edeceklerini dile getirdiler. Ziyaret, Grup Gölgedekiler’in ezgileri eşliğinde çekilen halaylarla sona erdi. (İstanbul/EVRENSEL)
www.evrensel.net