Genel-İş şube başkanlarından Bin Umut Adaylarına destek

Genel-İş Şube Başkanları seçimlerde barışın ve demokrasinin sesi olan Bin Umut Adaylarının destekleyeceklerini bildirdiler.
DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası Başkanlar Kurulu’na katılan Diyarbakır ...


Genel-İş Şube Başkanları seçimlerde barışın ve demokrasinin sesi olan Bin Umut Adaylarının destekleyeceklerini bildirdiler.
DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası Başkanlar Kurulu’na katılan Diyarbakır Bölge Başkanı Serdar Ekingen, Tunceli Şube Başkanı Hasan Çiçek, Batman Şube Başkanı Halis Yakut, Siirt-Mardin Şube Başkanı Mahmut Timurtaş, Şanlıurfa Şube Başkanı Sadık Demir, Ağrı Şube Başkanı Ersin Erinci, İstanbul Konut Şube Başkanı Nebile Irmak Çetin ortak açıklama yaptı.
Sosyal devletin tavsiye edildiği, her türlü anti demokratik uygulamaların hüküm sürdüğü, emeğe ve emeğin kazanılmış haklarına saldırıların olduğu, işsizlik, açlık ve sefaletin yaşandığı bir süreçte genel seçimlere gidildiğine işaret edilen açıklamada şu değerlendirmede bulundu: “Bizler bölgemizde özellikle Kürt sorununun demokratik ve barışçıl yöntemlerle çözümü yerine savaş politikalarını destekleyen IMF ve Dünya Bankası politikalarını benimseyen düzen partilerine oy vermeyeceğiz.”
Çözüme katkı sunacak adaylar
Açıklamada, ülkedeki bütün sorunların çözümüne katkı sunacak ve demokrasinin ve halkların kardeşliğinin gelişmesine hizmet edecek Bin Umut Adaylarının destekleneceği ifade edildi. (Diyarbakır/DİHA)
www.evrensel.net