24 Mart 2008 04:00

Çelebi’den Yörsan işçilerine destek

DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, sendikalı olarak işe geri dönmek için mücadele eden Yörsan işçilerini ziyaret etti.

Paylaş

DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, sendikalı olarak işe geri dönmek için mücadele eden Yörsan işçilerini ziyaret etti. Türk-İş’e bağlı Tek Gıda-İş Sendikası’na üye oldukları için işten atılan işçilerin direnişi 109 günü geride bıraktı.
Birlik çağrısı
Ziyarette işçilere seslenen Çelebi, mücadeledeki kararlılıklarından dolayı Yörsan işçilerine teşekkür etti. Çelebi, “Mücadeleniz aynı zamanda gelecek kuşakların ve Türkiye işçi sınıfının mücadelesidir. Bu mücadelede bazen işsizlik, bazen hapis, bazen can kayıpları gibi bedellerle karşılaşılır” diye konuştu. Konfederasyon ayrımı yapmaksızın sendikaların saldırılara karşı ortak duruş sergilemesi gerektiğine vurgu yapan Çelebi, SSGSS’ye karşı Emek Platformu’nun eylemini örnek gösterdi.
Yörsan işçilerine destek süzü
AKP Hükümeti’nin sıra işçilerin hak mücadelesine ve sendikal örgütlenmenin önündeki engellere geldiğinde ortada görünmediğini belirten Çelebi, ancak işçilerin ve sendikaların ortak mücadeleyle Yörsan patronuna geri adım attırılabileceğini kaydetti. Çelebi, her zaman Yörsan işçilerinin mücadelesinin yanında olacaklarını dile getirdi. (Susurluk/EVRENSEL)
Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

YAŞADIKÇA

SONRAKİ HABER

Ahmet Altan'a "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlamasından para cezası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa