25 Mart 2008 00:00

Birgün’den ‘Yiyin birbirinizi’ açıklaması

İlhan Selçuk’un gözaltına alınmasına ilişkin manşeti tepki çeken Birgün gazetesi, “duyarlılığımızı hissettirememişsek özür dileriz” dedi. Cumartesi günü “Yiyin birbirinizi” manşetini kullanan gazete, internet sitelerine “Birgün din taciri medya gibi!” gibi haberlere konu olmuştu

Paylaş

İlhan Selçuk’un gözaltına alınmasına ilişkin manşeti tepki çeken Birgün gazetesi, “duyarlılığımızı hissettirememişsek özür dileriz” dedi.
Cumartesi günü “Yiyin birbirinizi” manşetini kullanan gazete, internet sitelerine “Birgün din taciri medya gibi!” gibi haberlere konu olmuştu. Birgün’ün kuruluşuna destek veren gazeteci Atilla Aşut, bir açıklama yaparak “BirGün’ün bugünkü manşeti, tam bir aymazlık örneği” görüşünü belirtmişti.
Gazete, Pazar günkü “Editörden” yazısında, konuya ilişkin bir açıklama yapma gereği duydu. Yazıda, “Bizim yoldaşlarımız işkencehanelerde, hapishanelerde, şiddetin en katmerlisini yaşarken bile, hınzır olmayı, hınzırca eğlenmeyi, dayanışmanın keyfini çıkarmayı unutmamışlardır” ifadesi kullanıldı. Manşeti böyle açıklayan gazete, okurlardan şöyle özür diledi: “Eğer dünkü manşetemizde, haberin içinde hassasiyetle değindiğimiz bir duyarlılığımızı, bu iktidardan pay alma, iktidarı tekeline alma kavgası sırasında İlhan Selçuk’un gözaltına alınışındaki gayri insaniliği yeterince hissettirememişsek özür dileriz yine de bizi yanlış anlayanlardan.” (MEDYA SERVİSİ)
ÖNCEKİ HABER

Futbolun lekesi çok

SONRAKİ HABER

İzmir'de 15 kişinin yaşadığı dairede yangın çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa