26 Mart 2008 00:00

Bu mudur insanlık

Ben Maltepe Başıbüyük Mahallesi’nden yazıyorum. 17 yaşındayım. Maltepe Belediye Başkanı Sayın Fikri Köse, senin de ne günlerden geldiğini hepimiz çok iyi biliyoruz;

Paylaş

Ben Maltepe Başıbüyük Mahallesi’nden yazıyorum. 17 yaşındayım.
Maltepe Belediye Başkanı Sayın Fikri Köse, senin de ne günlerden geldiğini hepimiz çok iyi biliyoruz; sen de bu yurdun insanısın biz de ama şimdi değişen ne oldu; oy toplama zamanı orta sahadan hiç çıkmayan, el alemi etkilemek için vaatler veren, yardımlar dağıtan sen, şimdi bizleri yurdumuzdan atmaya çalışıyorsun.
Bu ülkede Atatürk’ün getirdiği ilkeler yok mu? Laiklik, milliyetçilik, halkçılık vs... Bu ilkelere sen insanları evlerinden ederek mi sahip çıkıyorsun, insanların bedduasını alarak mı sahip çıkıyorsun?..
İnsanların fikrini almadan Başıbüyük üzerinden milyar dolarlık anlaşmalar yapıyor, sonra da insanları polis zoruyla engellemeye çalışıyorsun.
Kentsel dönüşüm projesi adı altında evlerimizi yıkıp yelerine lüks villalar yapacaksın ve bunları zenginlere vereceksin; ‘Ben bu villaları Başıbüyük halkına vereceğim’ demişsin, bu yalanlarına sen başkan, kendin inanıyor musun? Önce sen inan, sonra Başıbüyük halkı inanır.
Bu mudur insanlık? İnsanlığa yakışan şey bu mudur? İnsanları yerinden etmek midir? Sen biliyor musun Başıbüyük’ün nasıl bu hale geldiğini; halk olarak biz buraları yoktan var ettik. Canlarımızla başlarımızla yolunu, evini, taşını toprağını yaptık. Bir evi yapmak bu kadar kolay mı? 600 YTL maaşla bir ev zor yaptık biliyor musun bunları sayın başkan?
Peki evlerimizi yaparken neredeydiniz? Şimdi devlet arazisi diyorsun, o zaman eğer öyleyse neden yaptırdınız? Doğal gazımız var, yol var, elektrik var, su var; şimdi mi aklınıza geldi, soruyorum size.
Maltepe Başıbüyük Mahallesi’nden 17 yaşında bir öğrenci (İSTANBUL)
ÖNCEKİ HABER

Her kadın bir çiçektir

SONRAKİ HABER

'Rockçı İmam' Tüzer, belediye başkan adaylığından çekildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa