27 Mart 2008 00:00

Feldkamp’a yeni görevler

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, sarı-kırmızılı takımda gelecek sezon faal olarak görev yapmayacağını söyledi.

Paylaş

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, sarı-kırmızılı takımda gelecek sezon faal olarak görev yapmayacağını söyledi.
Feldkamp, takımının dün yaptığı antrenman sırasında düzenlediği basın toplantısında, yeni başkan Adnan Polat ile önceki gün görüştüğünü ifade ederek, ‘’Uzun bir konuşma yaptık. Başkanlığından dolayı kendisini tebrik ettim. Galatasaray’ın geleceği ile ilgili çok önemli konuşmalarımız oldu. 2007-2008 sezonu sorumluluğu bende ve bu sezonun iyi geçmesi için yapacaklarımı görüştük. Başkanımız, 2008-2009 sezonunun oluşumu, takım içindeki değişim sorumluluğunu da bana verdi. Bu yıl için kadronun oluşumu ve teknik direktör seçimi ile ilgili bana açık görevler verildi’’ dedi.
Gelecek sezon faal olarak takımda görev almayacağını kaydeden Alman teknik adam, teknik direktör seçimi konusunda ise ‘’Teknik direktör seçimi görevi de bana verildi. Adaylar var. Ama şu an en önemli şey adaylar üzerinde konuşulması değil. Şu an Galatasaray’ın burada bulunmasının sebebi, sadece Feldkamp’ın burada olmasından değildi. Teknik kadronun burada olmasıdır. Teknik kadromuzu da düşünerek adaylarımızı seçeceğiz. 11-12 Mayıs’ta bütün yapabileceklerimle burada hazır olacağım. O zaman görevimizi göreceğiz’’ diye konuştu.
Cezaya tepki
Karl Heinz Feldkamp, Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun (PFDK), sarı-kırmızılı kulübe verdiği 1 maç seyircisiz oynama cezasına da tepki gösterdi.
Feldkamp, bir takımın kendi sahasında bazı şeyler yaşanmasının ardından ceza almasını anlayabileceğini dile getirerek, şunları kaydetti: ‘’Ama Ankara’da birileri bağırdı diye böyle bir ceza verilmesi karşısında şok oldum. Böyle bir cezanın niye verildiğini, böyle kararların nasıl alındığını anlayamıyorum.’’
‘’Federasyondan herkesi eşit davranmasını istiyoruz’’ diyen Alman teknik adam, “Takımların kendi sahalarında oynadıkları maçlarda bu tür olaylarda ceza verilebilir ama deplasmanda oynadıkları maçlarda her türlü manipülasyonlar yapılabilir’’ diye konuştu.
‘Kazanmak önemli’
Ligde artık son maçlara girildiğini vurgulayan Feldkamp, artık iyi ya da kötü futbol oynamanın değil, maçları kazanmanın önemli olduğunu söyledi. Fikstür olarak avantajlı olduklarını kabul etmeyen Feldkamp, ‘’Bizim tek avantajımız olabilir, bu da her maçı kazanmak. Artık son maçlara girdik, kötü ya da iyi oynamak beni ilgilendirmiyor, sadece galibiyet istiyoruz’’ dedi.
Feldkamp, Nonda’nın, Denizlispor maçından sonra yaptıkları açıklamalarla ilgili düşüncelerinin sorulması üzerine de şunları kaydetti: ‘’Aslında bu tip şeyler beni hiç ilgilendirmiyor, beni sadece takım ve önümüzdeki maçlar ilgilendiriyor. Benim hem kupada, hem ligde iddialı olmamızın sebebi böyle şeylerle değil, kendimizle ilgilenmemizdir. Çok iyi çalışmamızdandır.’’
Feldkamp, hastalığının kendisi için de sürpriz olduğunu belirterek, ‘’Şimdi sezonun son dönemine girdik. Her şeyden evvel yenilikler var. Yeni bir yönetim oluştu. Şimdiye kadar herkes istediğini aldı gibi görünüyor, sadece biz takım olarak istediğimize ulaşamadık. Kupada ve ligde yolumuzda ilerliyoruz, ama şu ana kadar hiçbir başarı elde etmedik. Bunun için, şu ana kadar nasıl zorlu çalıştıysak, daha zorlu bir şekilde çalışacağız’’ ifadelerini kullandı. (SPOR SERVİSİ)
ÖNCEKİ HABER

Sivasspor marşlar eşliğinde hazırlanıyor!

SONRAKİ HABER

'Rockçı İmam' Tüzer, belediye başkan adaylığından çekildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa