Trabzon, Yattara’nın sözleşmesini uzatıyor

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, büyük olasılıkla gelecek hafta Gineli oyuncuları İbrahima Yattara’nın sözleşmesini 3 yıl daha uzatacaklarını söyledi.


Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, büyük olasılıkla gelecek hafta Gineli oyuncuları İbrahima Yattara’nın sözleşmesini 3 yıl daha uzatacaklarını söyledi.
Şener, yaptığı açıklamada, Yattara’yı gelecek sezonlar için de kadrolarında görmek istediklerini belirterek, ‘’Gelecek hafta Yattara’nın menajeri Adnan Demir, Trabzon’a gelecek ve bir görüşme yapacağız. Yattara’nın sözleşmesini 3 yıl daha uzatacağız. Herhangi bir sorun olmaz. Yattara da kalmak için istekli. Bizden biri ve Türk vatandaşı olmak istiyor zaten’’ dedi.
Beşiktaş’ın Yattara ile anlaştığı yönündeki haberlerin siyah-beyazlı kulüp tarafından yalanlandığını ifade eden Şener, ‘’Onun için bu konuda konuşmaya gerek yok. Yattara’nın sözleşmesi sürüyor. Zaten böyle bir şey olmaz. Ama halen daha yazıyorlar’’ diye konuştu.
Gelecek yıl için güçlü bir kadro oluşturmak istediklerini ve bunun için çalışmalara erken başladıklarını kaydeden Şener, şunları söyledi: ‘’Arkadaşlarımız transfer çalışmalarını yurt içi ve yurt dışında sürdürüyor. Şu an 6 ülkede izleme yapıyoruz. İzleme süresi ay sonunda bitecek ve imza süresi başlayacak. 10’un üzerinde futbolcu transfer edeceğiz. Gurbetçi, yabancı ve yerli oyuncular alacağız. Bunların biri kaleci olacak.’’
Vatandaşlık başvurusu
Bu arada İbrahima Yattara’nın, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına başvurusu için gerekli evrakların tamamlandığı bildirildi. Bordo-mavili kulübün, Yattara’nın isteği üzerine vatandaşlık başvurusu için gerekli evrakları tamamladığı, Gine Milli Takımı kampında bulunan oyuncunun Trabzon’a dönüşünün beklendiği kaydedildi.
Gine Milli Takımı’nda forma giyen Yattara’nın, Türkiye’ye ilk geldiğinde Futbol Federasyonu’na başvuru yapmadığı için 5 yılını doldurmasına karşın Türk statüsünde forma giyemeyeceği bildirildi. (SPOR SERVİSİ)
www.evrensel.net