27 Mart 2008 00:00

TOKİ konutları bitmek bilmiyor

Aliağa’da 25 Aralık 2005 tarihinde temeli atılan ve 12 ay içerisinde bitirileceği söylenen 500 adet TOKİ konutu hala sahiplerine teslim edilmedi.

Paylaş

Aliağa’da 25 Aralık 2005 tarihinde temeli atılan ve 12 ay içerisinde bitirileceği söylenen 500 adet TOKİ konutu hala sahiplerine teslim edilmedi.
Ağustos ayında gecikmeyle ilgili açıklama yapan ve Eylül’de teslim edileceğini söyleyen yetkililerden şu ana kadar ses çıkmadı. Daire sahipleri ise ev sahipleri ile huzursuzluk yaşadıklarını, teslim edileceği söylenen tarihe göre kendi hesaplarını yaptıklarını, mağdur olduklarını söylüyor.
TOKİ bu süre içerisinde sözleşme yaptığı hak sahiplerinin taksitlerini ertelemiş olmasına rağmen mağduriyet ortadan kalkmadı. Ev kiraları hızla yükselen Aliağa’da TOKİ konutlarının bir an önce teslim edilmesini isteyen daire sahipleri, “Seçim dönemi mi bekleniyor? Seçimler gelirken şov yapmak amaçlı mı dairelerimiz teslim edilmiyor? Biz ev sahipleri ile kavga ederken onlar seçim hesabı mı yapıyor” diyor.
Aliağa Belediyesi mülkiyetine ait 37 bin metrekarelik arazi üzerinde 500 konut ve 16 derslikli okul binasından oluşan toplu konutlar belediyeye 85 konut karşılığında TOKİ’ye verilmişti. Ancak önce kentsel dönüşüm projesinde kullanılacağı açıklanan konutların 40 adedinin Aliağa Belediyesi Meclisi kararıyla satışa çıkarılacağı açıklanmıştı. (İzmir/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Avcılar kıyısında bir mahalle; Yeşilkent

SONRAKİ HABER

Şırnak'ta İYİ Parti'nin il ve ilçe yönetimleri AKP'ye geçti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa