28 Mart 2008 00:00

Baca içindeki baz istasyonu korkutuyor

Uzmanların bütün uyarılarına rağmen mahalle aralarına kurulan baz istasyonları, tepkiler karşısında gizli yerlere yapılıyor.

Paylaş

Beykoz’da gizli olarak kurulan baz istasyonu mahalleliyi tedirgin ediyor. Baca içine saklanan baz istasyonu Çiğdem Mahallesi sakinlerinin tepkisine neden oldu.
Yaklaşık 5 ay önce mahalle sakinlerinin tepki göstermesi üzerine baca içine gizlenerek kurulan baz istasyonu, tepkilere rağmen kaldırılmıyor.
Baz istasyonunun bulunduğu evin üzerinden kaldırılması için ev sahibinden ricada bulunan mahalle sakinleri taleplerine ev sahibinin yanıt vermemesi üzerine Beykoz Belediyesi’ne kadar protesto yürüyüşü düzenledi. Mahalleli, yaptıkları bu eylemden de bir sonuç alamayınca Boğaz Komutanlığı’na, Beykoz Kaymakamlığı’na ve cumhuriyet savcılığına şikayette bulundu.
Kızım sokağa çıkmıyor
Baca içindeki baz istasyonunun çatısında kurulu olan eve en yakın komşu olan Mehmet Demirtaş, baz istasyonunun kurulmasından sonra şiddetli baş ağrıları yaşadığını, eşi ve çocuklarının tedirgin olduğunu ifade etti. Demirtaş, “Kızımı sokağa çıkaramıyorum. Yetkilileri uyarmamıza rağmen, ‘ha bugün yıkılacak, ha yarın’ diyerek bizleri oyalıyorlar. Belediye Başkanımız Muharrem Ergül’e durumu anlattık. Ömrümüz yarıya indi, daha kaç yıl yaşarız” şeklinde konuştu.
Diğer bir mahalle sakini Nurten Kavil de, Demirtaş gibi baş ağrılarının arttığından şikayet ederken çocuklarının psikolojisinin bozulduğunu dile getirdi. Çiğdem mahallesinin diğer bir sakini Mahmut Çakır da baz istasyonunu kuran firmanın halktan tepki göreceğini bildiği için istasyonu baca içine gizledi şeklinde konuşarak, “Acaba Beykoz’da baca içine gizlenmiş kaç tane baz istasyonu var?” diye sordu. (İstanbul/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Ankara ipotek altında

SONRAKİ HABER

AKP’li aday camideki kahvaltı etkinliğinde seçim çalışması yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa