28 Mart 2008 00:00

Kadınlardan boş tencereli zam protestosu

Alibeyköy Karadolap Mahallesi’nde kadınlar, ekmek zammını protesto ettiler. “Bizleri kuru soğana muhtaç eden AKP Hükümeti şimdi de ekmeğimize göz dikti” diyen kadınlar, zammın geri çekilmesini istedi

Paylaş

Alibeyköy Karadolap Mahallesi’nde kadınlar, ekmek zammını protesto ettiler. “Bizleri kuru soğana muhtaç eden AKP Hükümeti şimdi de ekmeğimize göz dikti” diyen kadınlar, zammın geri çekilmesini istedi.
Karadolap Mahallesi’nde kurulan Çarşamba Pazarı’nda bir araya gelen kadınlar, “Ekmeğe zam değil indirim istiyoruz” pankartı arkasında toplanarak pazar içinde yürüyüşe geçtiler. Pazardaki herkese çağrıda bulunan kadınlar, daha sonra basın açıklaması gerçekleştirdiler. “AKP elini cebimizden çek” şeklinde slogan atan ve boş tencereler getiren kadınlar adına basın açıklamasını okuyan Nuray Gerçek, AKP Hükümeti’nin 2007 seçimleri öncesinde zam yapmamakla övündüğünü belirterek, hükümetin halkın yoksulluğundan ve muhtaçlığından yararlanarak iktidara geldiğini söyledi. En temel ihtiyaçlara zam yapıldığını dile getiren Gerçek, “AKP şimdi de ekmeğimize göz dikti” diye konuştu. “Başbakan’a sesleniyoruz; madem ki nasıl giyineceğimize karar veren siz, kaç çocuk doğuracağımıza karar veren sizsiniz, öyleyse çocuklarımızın karnını açlık sınırının altındaki asgari ücret ile nasıl doyuracağımızın formülünü de siz söyleyin” diyen Gerçek, ekmeğe zam değil indirim istediklerini vurguladı. Gerçek, tüm kadınlara; zamlara, açlığa ve yoksulluğa karşı birlikte mücadele etme çağrısı yaptı. (İstanbul/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

KENTTEN GELEN

SONRAKİ HABER

Metris Cezaevinde yangın: Çok sayıda itfaiye ve polis sevk edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa