Davutpaşa mağdurları dava açacak

Davutpaşa’daki bir iş merkezinde meydana gelen patlamada hayatını kaybeden ve yaralananların yakınları dava açmaya hazırlanıyor.


Davutpaşa’daki bir iş merkezinde meydana gelen patlamada hayatını kaybeden ve yaralananların yakınları dava açmaya hazırlanıyor. Zeytinburnu Davutpaşa Çifte Havuzlar Caddesi’nde bir iş merkezinde 31 Ocak 2008 tarihinde meydana gelen patlamada hayatını kaybeden ve yaralananların yakınları, TMMOB Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nde kendilerini temsil eden avukatlarla birlikte basın toplantısı düzenlediler.
Avukat Nermin Kaplan, bu konuyu ‘basit bir hukuk olayı olarak görmediklerini’ ifade ederek, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Zeytinburnu Belediyesi aleyhine idari dava açma hazırlığındayız” dedi.
Yetkililer görevlerini yapsaydı Basın toplantısında, katılımcılar adına hazırlanan basın açıklaması, patlamada hayatını kaybeden Yaşar Kara’nın yakını Halil Kara tarafından okundu. Açıklamada, 21 kişinin hayatını kaybettiği ve 133 kişinin yaralandığı patlamanın önlenebilir sebeplerden meydana geldiği dile getirilerek, yasaların görev ve yetki verdiği kurumların görevlerini yapmaları durumunda bu acının yaşanmayacağı ifade edildi. Açıklamada, patlamada yaralanan ve hayatını kaybedenlerin yakınları için TOKİ ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden sosyal konut tahsisinin talep edildiği dile getirildi. (İstanbul/EVRENSEL)
www.evrensel.net