30 Mart 2008 04:00

Çocuk parkında doğal gaz istasyonu

Gebze Osman Yılmaz Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nde bulunan çocuk parkına yapılan doğal gaz istasyonu görenleri şaşkına çeviriyor.

Paylaş

Gebze Osman Yılmaz Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nde bulunan çocuk parkına yapılan doğal gaz istasyonu görenleri şaşkına çeviriyor. Etrafında herhangi bir güvenlik çemberi olmayan doğal gaz istasyonunun yanı başında hiçbir şeyden habersiz çocuklar oyun oynuyor.
Gebze’ye bağlı Osman Yılmaz Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nde bulunan çocuk parkına yapılan doğal gaz istasyonu görenleri şaşkına çeviriyor. Etrafında herhangi bir güvenlik çemberi olmayan ve üzerinde sadece ‘ateşle yaklaşmayın’ gibi uyarıcı ibarelerin bulunduğu doğal gaz istasyonunun yanı başında hiçbir şeyden habersiz çocuklar oyun oynuyor.
Konuyla ilgili olarak belediyeden hiçbir açıklama yapılmazken, adını vermek istemeyen bir yetkili Palgaz’ın genel bir izin çerçevesinde bu gaz istasyonunu yapmış olabileceğini, özel bir izin almamış olabileceğini belirtti. Çocuk parkında doğal gaz istasyonu gibi tehlikeli bir vananın hem de etrafında ek bir tel çevirme dahi olmadan kurulmasını eleştiren mahalle sakinleri, yapılan onca yatırımın boşuna yapıldığını, üstelik istasyonun üzerinde çok tehlikeli ibaresinden çocukların bir şey anlamayacaklarını söyledi.
‘İstasyon en kısa zamanda kaldırılsın’
Doğal gaz istasyonunun hemen yanında oturarak sigara bile içtiklerini belirten mahalle sakinlerinden Ayşe Adıvar, “Birkaç kez kendilerini ikaz ettim. Bana ‘bir şey olmaz. Olsaydı buraya koymazlardı’ dediler. Onlara Palgaz istasyonu üzerindeki ikazı gösterdiğimde ise ‘öylesine yazmışlar, boş ver’ şeklinde cevaplar alıyorum. Ben çocuğumu buraya getirmemeye çalışıyorum. Ama çocuk ısrar ediyor. Götürecek başka da bir yer yok. Yetkililerden ricam bu istasyonu en kısa zamanda buradan kaldırsınlar” diye konuştu.
Başka yer bulamadılar mı?
Çocuğunu götürecek başka da bir park olmadığını hatırlatan Hatice Sözcü ise, “Palgaz istasyon koymak için başka bir yer bulamadı mı? Çocuklarımızın hayatı Gebze Belediyesi’nin umurunda değil mi? Nasıl izin verir buna. Yarın Allah korusun bir patlama olur da bir cana mal olursa Gebze Belediye Başkanı İbrahim Pehlivan bunun hesabını nasıl verecek? Bu istasyonun bir an önce buradan kaldırılmasını ve boruların yer altına indirilmesini istiyoruz” diyerek tepkisini dile getirdi.
Öte yandan konuyla ilgili basının sorularını cevaplayan PALMET-Palgaz AŞ Konut Müşterileri Satış Müdürü Ertan Köksal, açıklama yapma yetkisinin olmadığını söyledi. Çocuk parkına yapılan doğal gaz istasyonu ile ilgili Gebze Belediyesi’nden herhangi bir yasal iznin olup olmaması ile ilgili soruya Köksal, “Çocuk parkında gaz istasyonunun olması gayet normal. Zaten istasyonlarımız çocuk parklarında, okul bahçelerinde ve normal parklarda kuruluyor. Buradaki parkla ilgili de mutlaka iznimiz vardır. Olmasa bile mutlaka alırız” dedi. (Gebze/EVRENSEL)
Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Başıbüyüklü kadınlardan Evrensel ve Hayat’a ziyaret

SONRAKİ HABER

Ahmet Altan'a "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlamasından para cezası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa