31 Mart 2008 04:00

Tunceli’de operasyonlar bitmiyor

Tunceli’de neredeyse bir yıldır bazen birkaç haftalığına ara verilmesine rağmen, operasyonlar medyada ağırlıklı yer bulmaya devam ediyor.

Paylaş

Tunceli’de neredeyse bir yıldır bazen birkaç haftalığına ara verilmesine rağmen, operasyonlar medyada ağırlıklı yer bulmaya devam ediyor. Büyük oranda propaganda ağırlıklı olan operasyonlara karşı, kentteki kitle örgütleri tepki göstermeye hazırlanıyor.
Kent merkezinden son bir haftadır aralıksız havalanan helikopterler, bu kez de bahar operasyonuna gidiyor. Çok sayıda özel birliğin de katıldığı operasyon, Hozat, Ovacık ve Çemişgezek ilçelerinde yoğunlaşıyor. Yine geçtiğimiz hafta boyunca da merkeze bağlı Kutuderesi, Geyiksuyu, Sütlüce, Kırmızı Dağ, Roj Vadisi, Haydaran Dağları, Demenan Dağları, Ahbanoz Vadisi, Dokuzkaya köyü, Ali Boğazı ve Bali Deresi mevkiinde yoğunlaşan operasyonlara, Bingöl’den gelen birlikler de katıldı. Nazimiye bölgesi de geniş bir operasyon kapsamına alınmıştı. Alınan bilgilere göre baharla birlikte çatışmaların yeniden şiddetleneceğini düşünen yetkililer, operasyon kapsamını giderek genişletmeyi hedefliyor. Ancak bugüne kadar herhangi bir sıcak çatışmanın yaşanmaması ve PKK’nin de herhangi bir eylem yapmaması, ‘operasyonlar çatışma çıkmasını mı amaçlıyor’ sorusunu akla getiriyor. Bu durum, kentteki demokratik kitle örgütlerini ve halkı da tedirgin ediyor. Tuncelililer, ‘yine bahar geldi, yine çatışma ve yine gençlerin ölüm haberlerini duymak istemiyoruz’ diye tepki gösteriyorlar. Ayrıca demokratik kitle örgütleri, önümüzdeki günlerde konuyla ilgili bir açıklama yapacaklar. (Tunceli/EVRENSEL)
Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

‘Sivil’ bir kentten ‘askeri kışlaya’ doğru!

SONRAKİ HABER

Pentagon, Trump'ın IŞİD açıklamasını doğrulamadı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa