01 Nisan 2008 04:00

İşkenceye maruz kalan C.E ailesiyle görüştürülmüyor

Hakkari’de Newroz kutlamalarına müdahale sırasında kameralar önünde kolu ters çevrilerek işkenceye maruz kalan 15 yaşındaki C.E. ailesiyle görüştürülmüyor.

Paylaş

Hakkari’de Newroz kutlamalarına müdahale sırasında kameralar önünde kolu ters çevrilerek işkenceye maruz kalan 15 yaşındaki C.E. ailesiyle görüştürülmüyor. Cezaevinde C.E. ile görüşen avukatlar, “Kolunun kırık olup olmadığını net bilmiyoruz. Ama kolunu kullanamıyor” dedi.
Hakkari merkezde 22 Mart’ta gerçekleşen Newroz kutlamaları sırasında çıkan olaylarda polisler tarafından kameralar önünde kolu ters çevrilerek işkenceye maruz kalan ve daha sonra tutuklanan 15 yaşındaki C.E, aradan bir hafta geçmesine rağmen ailesi ile görüştürülmedi. C.E. ile bir hafta önce, Hakkari Barosu avukatlarından Kemal Şimşek ve İHD Şube Başkanı Fahri Timur görüştü.
‘Kolunu kullanamıyor’
Görüşme hakkında bilgi veren Fahri Timur, C.E’nin bükülen kolunu kullanamadığını söyledi. Timur, “Kolunun kırık olup olmadığını bilmiyorum. Ama kullanamıyor. Zaten cezaevinde arkadaşlarının yardımıyla kolunu bez parçasıyla sarmıştı” dedi.
Babası görüşemedi
Olaylardan sonra oğlu ile bir türlü görüşemeyen C.E’nin Babası Hüseyin E, son olarak sabah saatlerinde Cumhuriyet Savcılığı’na giderek, oğlu ile görüşmek için izin talep ettiğini söyledi. Savcının kendisine “başsavcı il dışında olduğu” gerekçesi ile izin vermediğini ifade eden Hüseyin E, “Ben de cezaevine gittim. Kapıda bir süre bekledim. Ancak ziyaret günü olmadığı gerekçesiyle oğlumla görüştürülmedim. Oğlumun sağlığından endişe ediyorum. Bir haftadır bütün girişimlerime rağmen görüşemiyorum” dedi.
C.E. ile ilgili açıklama yapan Hakkari Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Apaçık, C.E’nin defalarca sağlık kontrolünden geçirildiğini, kırık ya da benzeri bir bulguya rastlanmadığını belirtmişti. (Hakkari/DİHA)
Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Yanlış lazer tedavisi görme kaybına yol açıyor

SONRAKİ HABER

Pentagon, Trump'ın IŞİD açıklamasını doğrulamadı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa