02 Nisan 2008 00:00

Yunanistan’da tasarı onaylandı

Yunanistan’da, emekçilerin büyük tepkisine yol açan ve genel grevle karşılanan sosyal güvenlik yasa tasarısı, parlamentoda dün akşam yapılan oturumda onaylandı

Paylaş

Yunanistan’da, emekçilerin büyük tepkisine yol açan ve genel grevle karşılanan sosyal güvenlik yasa tasarısı, parlamentoda dün akşam yapılan oturumda onaylandı. Yunanistan’daki çeşitli meslek gruplarının oluşturduğu 155 emeklilik fonunu 5 ana fon altında toplamayı öngören ve emeklilik için en az 37 yıl çalışma koşulunu getiren yasa tasarısı, 300 sandalyeli parlamentoda, 151 üyesi bulunan iktidardaki Yeni Demokrasi Partisi’nin (YDP) oylarıyla yasalaştı. Milletvekillerinin tasarıyı oyladığı sırada parlamento binası önünde toplanan göstericiler ise oylamayı protesto ettiler.
Referandum görüşülecek
Bu arada tasarıya 146 olumsuz oy veren muhalefet partilerinin, sosyal güvenlik yasasındaki yeni düzenlemenin referanduma götürülmesi isteğinin parlamento gündemine alınması ve tüzük gereği bugünden başlamak üzere 3 genel kurul oturumunda görüşüldükten sonra oylanması kabul edildi. Yasanın referanduma götürülmesi için 180 milletvekilinin oyu gerekiyor. (DIŞ HABERLER)
ÖNCEKİ HABER

mektup

SONRAKİ HABER

AKP’li aday camideki kahvaltı etkinliğinde seçim çalışması yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa