03 Nisan 2008 04:00

AKP sağlıksızdır

Biz emekçiler geleceğimizi ve sağlığımızı AKP’ye teslim etmeyeceğimizi alanlara çıkarak ilan ediyoruz.

Paylaş

Biz emekçiler geleceğimizi ve sağlığımızı AKP’ye teslim etmeyeceğimizi alanlara çıkarak ilan ediyoruz. EP’in yerel bileşenleri, emek ve demokrasi güçlerinin eylemliliklerinin coşkulu bir şekilde hayat bulması, emekçilerin kendi örgütlü bulundukları alanlarda örgütlerine sahip çıktıklarını göstermiştir. Kitle örgütlerinin, sendikaların ve kimi siyasi partilerin oluşturduğu emek ve demokrasi bileşenlerinin faaliyetlerinin ülke genelindeki mücadelenin seyrini belirlediği bir gerçektir. Yerel emek ve demokrasi platformu tarafından yürütülen faaliyetler, örgütlü bir gücün açığa çıkmasını ve bu gücün eylem alanlarına yansımasını sağlamıştır. Coşkulu ve kitlesel geçen eylemliliklerimizde anlatmak istediğimiz, biz emekçiler değil AKP’nin içinde bulunduğu durumdan ders çıkarması gerektiğidir.
Bizler, örgütlülüğümüzü sağlamak, haklarımızı elde etmek ve geleceğimize sahip çıkmak için işyerlerimizde, mahallelerimizde, hayatın bütün alanlarında, bu saldırılara karşı tepkimizi bir tek sese dönüştürerek güçlendirmek, emek örgütlerimize sahip çıkmak durumundayız. Hak alma mücadelesinin örgütlenmekten geçtiğini bilerek ve gereklerini yerine getirerek, geleceğimize ve haklarımıza sahip çıkabiliriz.
Mücadelenin bir diğer gereği olarak mücadeleyi sendikacıya havale eden bir mantıktan uzaklaşmak durumundayız. Kendi hakkımıza sahip çıkarak, taleplerimizi bütün emekçilerle birleşerek, gerekli yol ve yöntemleri örgütlü bir şekilde ortaya koyarak ve emek örgütümüz sendikamızın ve konfederasyonumuz KESK’in kararlarına sahip çıkarak hareket etmek durumundayız. AKP’nin sağlığı sağlıksızlaştırma yasasına karşı ilimizde yürütmüş olduğumuz eylemliliklerimizde coşku ve kararlılık öne çıkmış, AKP’ye şaşırmaması tavsiye edilmiştir. Toplumun bütününü direkt ilgilendiren, hak gasplarına yönelik çıkarılmak istenen, reform dedikleri bu sağlıksız yasa karşısında emekçilerin gücü bu yasanın geleceğini belirleyecektir. Bu noktada güç olmak, bu uğurda mücadelenin merkezinde bir tek yumruk olmak gerekmektedir.
AKP’nin bu emekçi düşmanı saldırılarına karşı alanda işçi ve kamu emekçileri olarak uyarılarımızı ortaya koyduk. Bu biz emekçilerin sadece uyarısıydı. Bu eylemliliklerin devamının gelmesi gereklidir. Bu dakikadan sonra şaşıran sabrımızı taşırır.
Caner Uğur
Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

KENTTEN GELEN

SONRAKİ HABER

Pentagon, Trump'ın IŞİD açıklamasını doğrulamadı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa