04 Nisan 2008 00:00

Böyle ‘yardım’ görülmedi!

Her zaman tartışmalara neden olan devlet yardımlarına bir yenisi daha eklendi.

Paylaş

Her zaman tartışmalara neden olan devlet yardımlarına bir yenisi daha eklendi. Sel sularına çocukları kapılan aileye, arama kurtarma çalışmalarına son verilerek, dalgıç elbisesi alındı. Böylece başınızın çaresine bakın denildi.
Bolu’nun Mudurnu ilçesi Taşkesti beldesinde Taşkesti İlköğretim Okulu 3/A sınıfı öğrencisi Ufuk Turhan (9), 6 gün önce top oynarken Mudurnu deresine düşerek kayboldu. Özel ve sivil ekipler tarafından 6 kilometrelik alan arandı. Aramaları bitiren ekipler bölgeden ayrılınca, Mudurnu Kaymakamlığı, ailenin kendi çabaları ile arama çalışmalarına devam etmelerini istedi.
Taşkesti beldesiyle Dokurcun köyü arasındaki Mudurnu deresinde giydiği dalgıç elbisesi ile su altında arama yaparak aileye yardım eden Hüseyin Tunç, “Su çok fazla akıntılı. Altı gündür sudayım bu işin akıbeti belli değil. Amacımız, çocuğun cesedi derede ise bulup çıkarmak” dedi.
Mudurnu Kaymakamlığı yetkilileri ise Ufuk Turhan’ın bulunması için ellerinden gelen her şeyi yapmaya çalıştıklarını belirterek, “Aile kaybolan çocuklarının bulunması için derede çalışma yapıyordu. Dereye kıyafetsiz girilemeyeceği için, biz de aileye dalgıç kıyafeti temin ettik ve onlarda aramalarını sürdürüyor” dediler. (Bolu/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Malatya’da ‘reddi hakim’ talebi reddedildi

SONRAKİ HABER

MÜSİAD: Türk kenevirini tüm Türkiye'de yaygınlaştıracağız

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa