04 Nisan 2008 00:00

Kürt gazeteciler gününe doğru...

Mezopotamya Kültür Merkezi Nisan etkinlik programında konser ve tiyatro oyunlarının yanı sıra bu kez Kürt Gazeteciler Günü adı altında bir sergi ve söyleşiye de yer verecek

Paylaş

Mezopotamya Kültür Merkezi Nisan etkinlik programında konser ve tiyatro oyunlarının yanı sıra bu kez Kürt Gazeteciler Günü adı altında bir sergi ve söyleşiye de yer verecek.
Mezopotamya Kültür Merkezi (MKM) Nisan ayı etkinlik programı Modern Dans Topluluğu’nun “Sinor” adlı oyunuyla (5 Nisan) başlayacak. Ardından 12 Nisan’da Metin Kahraman konser verecek.
“Telkari Ezgileri” projesinde sanatçılar Mehmet Atlı-Serdar Keskin-Murat Öztürk farklı bir konser sunacak (26 Nisan). Bir diğer konserde ise MKM Kursiyerlerinden Koma Rizgar sahneye çıkacak (27 Nisan).
Kemal Orgun 13 Nisan’da “Nobedarê Deriyê Cenetê” adlı oyunu için hazırlanırken, MKM grubu Teatra Bakur yeni oyunu “Sinor”u sergileyecek. Muzaffer İzgü’nün oyununu ilk kez Kürtçe sahneleyecek olan Teatra Bakur, 18 ile 19 Nisan’da saat 15.00 ve 19.00’da ikişer seans halinde izleyicilerle buluşacak.
MKM etkinliklerin önemli bir projesi ise Kürt Gazeteciler Günü için düzenlenen program olarak dikkat çekiyor. ‘Kürt Basın Haftası Sergi ve Söyleşi’ ismi altında düzenlenen etkinlikte önemli Kürt gazete ve dergilerden seçmeler ile Kürt basının önemli isimlerinin portreleri sergilenecek. 22 Nisan’da açılacak sergiyle birlikte saat 18.00’da aynı zamanda Kürt basını üzerine söyleşi de gerçekleşecek. Kürt Basın Haftası Sergisi ay sonuna kadar açık olacak. (İstanbul/ANF)
ÖNCEKİ HABER

DURUM

SONRAKİ HABER

Sudan’da eylemler sürüyor: Eczacılar başkentte greve başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa