05 Nisan 2008 00:00

Erdoğan: Bölgesel milliyetçilik yapmıyoruz

Milli Eğitim Bakanlığı Şûra Salonu’nda düzenlenen “Gönül Köprüsü Projesi” tanıtımında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan...

Paylaş

Milli Eğitim Bakanlığı Şûra Salonu’nda düzenlenen “Gönül Köprüsü Projesi” tanıtımında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Bir yandan terörün kaynağını kurutmanın diğer yandan sosyal ve ideolojik kamplaşmaların önüne geçmenin en sağlam yolu, gelecek nesilleri ayrılıklar değil müşterek, ortak bir yapı etrafında birleştirmektir” dedi. Doğu ve Batı arasındaki farklılıkları gidermeyi amaçladıklarını savunan Erdoğan, bölgesel milliyetçilik yapmadıklarını söyledi.
Erdoğan, “Türkiye’nin çeşitliliğini, zenginliklerini, güzelliklerini genç nesillerimize gösterelim, sosyal kaynaşmayı artıralım istiyoruz. Bu arada farklı kesimlerden farklı görüntüleri bir araya getirmek suretiyle ne kadar zenginmişiz, ne kadar güçlüymüşüz, bunu ortaya koyalım istiyoruz” diye konuştu.

TBMM Camisi’nde kıldığı cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, bir gazetecinin, “Anayasa değişikliği paketi geniş mi yoksa dar çerçeveli mi olacak” sorusuna karşılık, “Hayır. Biliyorsunuz pazartesi MKYK toplantımızı yapacağız. Orada bunların hepsini enine boyuna görüşeceğiz” dedi. “AB için 10. Uyum Paketi’nin ve 301. maddenin gündemde olacağı ifade ediliyor. Bununla ilgili olarak Sosyal Güvenlik Reformu’ndan sonra nasıl bir takvim belirliyorsunuz” sorusuna ise Başbakan Erdoğan, “Sosyal güvenlikle ilgili yasayı şöyle hayırlısıyla bir bitirelim. Bitirdikten sonra da 301’i gündemimize getireceğiz. Şimdi onunla ilgili komisyon çalışmalarının hazırlıklarını arkadaşlar yapıyor” yanıtını verdi. (HABER MERKEZİ)
ÖNCEKİ HABER

‘Newroz’ suç değil

SONRAKİ HABER

'Rockçı İmam' Tüzer, belediye başkan adaylığından çekildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa