05 Nisan 2008 04:00

İşsizlik cinneti aile faciasına neden oldu

Diyarbakır’da işsiz kalınca bunalıma giren 36 yaşındaki Cengiz Kartop, iki küçük kızının başına ateş ettikten sonra bir kurşun da kendi kafasına sıktı.

Paylaş

Diyarbakır’da işsiz kalınca bunalıma giren 36 yaşındaki Cengiz Kartop, iki küçük kızının başına ateş ettikten sonra bir kurşun da kendi kafasına sıktı. Cinnet geçiren Cengiz Kartop ile 5 yaşındaki kızı Narin olay yerinde can verirken, 3 yaşındaki kızı Lorin hastanede yaşam savaşı veriyor.
İstanbul’da cep telefonu bayiliği yapan Cengiz Kartop, işleri bozulunca 6 ay önce eşi ve 2 kızıyla birlikte memleketi Diyarbakır’a döndü. İşsizlik nedeniyle bunalıma girdiği belirtilen Kartop, bir süre önce eşi Zozan Kartop’u Batman’da akrabalarının yanına gönderdikten sonra kızları Narin ve Lorin’le birlikte evde yalnız kadı. Önceki akşam kızları ile biraz dolaştıktan sonra saat 20.30 sıralarında eve dönen Cengiz Kartop, yakınlarını arayıp haklarını helal etmelerini istedi, onlarla vedalaştı. Ruhsatsız tabancasıyla önce kızlarının başına birer el ateş eden Kartop, ardından namluyu şakağına dayayıp tetiği çekti.
İhbar üzerine eve giren polisler, kapının hemen arkasında Cengiz Kartop ile kızı Narin’in cansız bedenleriyle karşılaştı. Babasının kurşunlarına hedef olan Lorin, ağır yaralı olarak hemen hastaneye kaldırılarak yoğun bakıma alındı.
Eşi ile çocuklarından birinin öldüğünü ve diğerinin yaralandığını Batman’da öğrenerek Diyarbakır’a gelen Zozan Kartop, evinin önünde sinir krizleri geçirdi.
Yakınlarının güçlükle sakinleştirmeye çalıştığı Zozan Kartop, daha sonra sorgulanmak üzere bölgede bulunan polis merkezine götürüldü. (Diyarbakır/EVRENSEL)
Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Okullarda şiddet korkutuyor

SONRAKİ HABER

Bir işçi aday portresi: Tuzla bağımsız adayı tersane işçisi Ali Doğan

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa