06 Nisan 2008 00:00

Değişiklikler tam bir aldatmaca

Hükümetin Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası (SSGSS) yasa tasarısında diretmesi nedeni ile Emek Platformu'nun 'yasanın geri çekilmesi' talebiyle başlattığı eylemler devam ediyor

Paylaş

Hükümetin Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası (SSGSS) yasa tasarısında diretmesi nedeni ile Emek Platformu'nun 'yasanın geri çekilmesi' talebiyle başlattığı eylemler devam ediyor. Emek Platformu'nun bileşenleri; DİSK, KESK, TMMOB, TTB, TDB ve Eczacılar Odası'nın dün Eskişehir'de düzenlediği yürüyüş coşkulu geçti.
Bazı siyasi parti ve derneklerin de destek verdiği SSGSS karşıtı eylem KESK'in bulunduğu Kızılay binasının önünden başlayıp Hamam Yoluna kadar devam etti. Yürüyüş boyunca, halkı bilinçlendiren ve yasanın getirdiği yıkımı anlatan bildiriler dağıtan emekçiler, sık sık, "Hükümet yasanı al başına çal" ve "Mezarda emekli olmayacağız" şeklinde sloganlar attı.
Hamam Yolu'nda açıklamayı okuyan KESK Dönem Sözcüsü Ergun Uzun, yasa tasarısında bazı değişiklikler yapıldığını, bunun bir aldatmaca olduğunu belirterek, yasanın geri çekilmesini istediklerini söyledi. Uzun, "Eğer bu yasa yürürlüğe girerse, emeklilik imkansızlık derecesinde zorlaşacak" dedi. Türk-İş'in son eylemlere katılmama kararına rağmen, bu konfederasyona bağlı Harb-İş Sendikası Eskişehir Şubesi'nin yürüyüşe katıldı. (Eskişehir/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Uras işçileri ziyaret etti

SONRAKİ HABER

CHP Beşiktaş İlçe Başkanı Burak Tanışık istifa etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa