06 Nisan 2008 00:00

Öldürülen gazeteciler için kitap

Merkezi Ankara’da bulunan Araştırmacı Gazeteciler Derneği, Hasan Fehmi’den başlayarak Hrant Dink’e kadar Türk basın tarihinde öldürülen 62 gazetecinin biyografilerinden oluşan özel bir kitap hazırlıyor

Paylaş

Merkezi Ankara’da bulunan Araştırmacı Gazeteciler Derneği, Hasan Fehmi’den başlayarak Hrant Dink’e kadar Türk basın tarihinde öldürülen 62 gazetecinin biyografilerinden oluşan özel bir kitap hazırlıyor.
Dernek Genel Sekreteri Sultan Yıldırım, yaptığı yazılı açıklamada, derneklerinin araştırmacı-soruşturmacı gazetecilik mesleğini bir uzmanlık dalı haline getirmeyi hedeflediğini ifade ederek bu amaçla, yapacakları çalışmanın ilkinin, öldürülen gazetecilerin biyografilerinden oluşan özel bir kitap olmasına karar verdiklerini bildirdi.
Bu yıl ‘Öldürülen Gazeteciler Günü’ne tamamlamayı düşündükleri kitabın, hazırlık aşamasında birçok gazetecinin hayatıyla ilgili bilgilere ulaşmada bazı zorluklar çektiklerini ifade eden Yıldırım, şunları kaydetti: “Öldürülen gazetecilerin yakın meslektaşları ve aileleri kitapta yer almasını istedikleri bilgi ve fotoğrafları [email protected] adresine gönderebilirler. Gazi Üniversitesi’nden Doç. Dr. Bilal Arık ve Selçuk Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Caner Arabacı’nın danışmanlığında yürütülen projenin önümüzdeki aylarda tamamlanması bekleniyor.” Yıldırım, kitapta, Hasan Fehmi’den başlayarak geçen yıl öldürülen Hrant Dink’e kadar öldürülen 62 gazetecinin biyografilerinin yer alacağını bildirdi. (Ankara/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Başkentte alkollü sürücü dehşeti

SONRAKİ HABER

İYİ Parti İstanbul İl Teşkilatı: 8 bin itiraz reddedildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa