Alan Parsons, Bostancı’daydı

Ünlü İngiliz progresif rock topluluğu Alan Parsons Project, önceki akşam Bostancı Gösteri Merkezi’nde ikinci kez sevenleriyle buluştu


Ünlü İngiliz progresif rock topluluğu Alan Parsons Project, önceki akşam Bostancı Gösteri Merkezi’nde ikinci kez sevenleriyle buluştu. 1975 yılında Alan Parsons ile Eric Woolfson’un bir araya gelmesiyle temelleri atılan ve 1976 yılında çıkardıkları “Tales Of Mystery Of Imagination” albümleriyle müzik dünyasına giriş yapan topluluk, 1998 yılında da aynı mekanda konser vermişti.
Yaptıkları tematik albümlerle progresif rock müziğin en uzun soluklu gruplarından birisi olarak müzik tarihinde önemli bir yer edinen, Eric Woolfson’un ayrılmasından sonra ise The Alan Parsons Live Project adıyla yoluna devam eden grup, yaklaşık bir buçuk saat kaldığı sahnede, “Tales Of Mystery Of Imagination”, “I Robot”, “The Turn Of A Friendly Card”, “Eye In The Sky”, “Ammonia Avenue”, “Gaudi” gibi her biri rock tarihine damga vurmuş albümlerinden seslendirdikleri klasikleşmiş parçalarla, çoğunluğu orta yaş grubundan oluşan müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. (KÜLTÜR SERVİSİ)
www.evrensel.net