07 Nisan 2008 00:00

Kübalılardan EMEP’e ziyaret

ABD’nin Küba karşıtı kampanyasına karşı Küba Komünist Partisi Dış İlişkiler Departmanı görevlisi Rujillo Hernandez ile Elçilik Danışmanı Regla Fernandez Gonzalez, Emek Partisi Genel Merkezi’ni ziyaret ettiler

Paylaş

ABD’nin Küba karşıtı kampanyasına karşı Küba Komünist Partisi Dış İlişkiler Departmanı görevlisi Rujillo Hernandez ile Elçilik Danışmanı Regla Fernandez Gonzalez, Emek Partisi Genel Merkezi’ni ziyaret ettiler.
ABD önderliğinde “Küba’nın kapitalistleştiği” yönünde doğru olmayan bilgiler üzerinden karalama kampanyası yürütüldüğünü belirten Küba Komünist Partisi yetkilileri, ABD’nin bu kampanya için ciddi bir bütçe ayırdığını ifade ederek, Küba’nın dimdik ayakta durduğunu ve sosyalizmde kararlı olduğunu söylediler. Raul Castro’nun Küba lideri Fidel Castro’nun kardeşi olması sebebiyle tercih edildiğine dair yorumların da diğer karalama haberleri gibi yanlış olduğunu bildiren yetkililer, Raul Castro’nun mücadelesi, kararlılığı ve verdiği emek ile değerlendirilerek seçildiğini anlattılar.
Görüşmede, Ortadoğu’daki gelişmeler, Kürt sorunu, AKP’nin kapatılma davası, Ergenekon Operasyonu ve yerel seçimler gibi güncel politik konularda karşılıklı değerlendirmeler de yapıldı. EMEP Genel Başkan Yardımcısı Haydar Kaya da Küba heyetine, emek hareketinin birleştirilmesi yönünde çabalarının olduğunu belirterek partilerinin çalışmaları ve güncel politik gelişmelere ilişkin görüşleri hakkında bilgi verdi. (Ankara/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Koç, gençlerle buluştu

SONRAKİ HABER

PSAKD, yöneticilerinin derhal serbest bırakılmasını istedi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa