09 Nisan 2008 00:00

Doğal gaz Bahçelievler’e yük getirecek

2008 yılında doğal gazın Bolu’ya getirilme çalışmaları son hızla sürüyor.

Paylaş

2008 yılında doğal gazın Bolu’ya getirilme çalışmaları son hızla sürüyor. Karabük-Gerede üstünden doğal gaz nakil boruları döşenirken AKP’li Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, kendi evinin de bulunduğu Bahçelievler Mahallesi’nden ilk dağıtımın başlayacağını açıklamış, herkesin doğal gaz almayı beklediğini, aksini düşünmediğini de eklemişti.
Genelde orta ve üst gelir gruplarının oturduğu Bahçelievler’e Mahallesi’ne ve Bolu’ya doğal gazın kullanıcılara ne gibi masraflar getireceğini, önceki yıllarda Düzce’de yapılan doğal gaz döşeme masrafları üzerinden de kısaca değerlendirdik ve ailelere önemli miktarda yük getireceğini gözlemledik.
Kalorifer tesisatı olan binalarda kazan değişimi 5 bin ile 6 bin 500 YTL arasında değişiyor. Binaya ve dairelere bağlantı içinde ayrıca para ödenecek.
Kalorifer tesisatı olan her bir daire ayrı kombi alırsa 1000-1500 YTL arasında kombiye para öderken diğer masraflar için de 200-300 YTL para ödemek zorunda olacak. Ayrıca bağlantı giderleri ve kartlı sayaç için de ayrı para ödenecek.
Hiç kalorifer tesisatı olmayan meskenlerde ise doğal gazla ısınma için daire başına 3 bin-4 bin YTL arasında bir harcama gerekmektedir.
Doğal gaz kullanan tüm aileler gazlarını peşin almak zorunda olacaklar. Kartlı sayaçlarına yüklenecek miktar bittiğinde doğal gazları otomatik olarak kesilecek.
Sedat Bayram (BOLU)
ÖNCEKİ HABER

Biz üniversite öğrencileri kendimizi halka anlatmalıyız

SONRAKİ HABER

19 Şubat 1972’de öldürülen gençlik önderi Ulaş Bardakçı kimdir?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa