Fotoğraf: AA

Bahçeli: 301 imtihanı

301’in değişmesine her zeminde karşı çıkacaklarını söyleyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AKP milletvekillerinin “haysiyet imtihanı” vereceğini söyledi,


301’in değişmesine her zeminde karşı çıkacaklarını söyleyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AKP milletvekillerinin “haysiyet imtihanı” vereceğini söyledi, “Kendi düşen ağlamaz” uyarısı yaptı. Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli, “Başbakan ve arkadaşlarının kriz şartlarının oluşması karşısında, kafa karıştırmayı geçerli bir çözüm yöntemi olarak gördükleri anlaşılmaktadır” dedi.
AB komiserlerinin ‘artık sabrımız taştı’ diyerek Türkiye’yi tehdit ettiğini iddia eden Bahçeli, “301. maddeyi böyle bir kriz ortamında gündeme getirmek AKP için siyasi iflas anlamına gelecektir. Bu yola sapma hazırlığı içinde olan Başbakan ‘Türklüğe hakaretin serbest bırakılmasını kim ve hangi amaçla istemektedir?’ sorusunu cevaplamalıdır” diye konuştu.
MHP’nin, Meclis zemininde 301’e karşı çıkacağını ifade eden Bahçeli, “Türk milli kimliğiyle oynanmaya çalışılması, iç huzur ve güvenliği tehlikeye düşürecek ve AKP’yi altından kalkamayacağı çok ağır bir vebalın altında bırakacaktır” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)
www.evrensel.net