Fotoğraf: AA

Operasyonlar sürüyor

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), Tunceli’de yürüttüğü hava destekli operasyon sürüyor. Şırnak’ta ise çok sayıda zırhlı araç operasyon bölgelerine sevk edildi


Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), Tunceli’de yürüttüğü hava destekli operasyon sürüyor. Şırnak’ta ise çok sayıda zırhlı araç operasyon bölgelerine sevk edildi.
Karayolu trafiğe kapatıldı
Tunceli Nazımiye Dokuzkaya Mevkii’ndeki jandarma özel harekat timlerinin de katıldığı operasyon kapsamında yer yer çatışmaların yaşandığı bildirildi. Bomba döşendiği gerekçesiyle Tunceli-Erzincan karayolu 2 gündür trafiğe kapalı tutuluyor.
Şırnak’ın Küpeli Dağı bölgesinde sürdürülen operasyonda Kobra tipi helikopterler ile tankların top atışları yaptığı kaydedildi. Şırnak’ta bugünde askeri konvoy hareketliliği sürerken, operasyon bölgesi ve sınır kesimlerdeki birliklere klimalı konteynerler sevkedildiği öğrenildi. 20 araçtan oluşan ve kapalı kamyon konvoyu ise Cizre’ye sevk edildi.
Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada ise, dün Tunceli’nin Nazımiye ilçesi kırsal alanında PKK’lılarla girilen çatışmada, 11, Diyarbakır’ın Hani kırsal alanında girilen diğer bir çatışmada 2 olmak üzere 13 PKK’linin öldürüldüğü ileri sürüldü. (Tunceli/DİHA)
www.evrensel.net