Yurt müdürü görevden alındı

Antalya Akdeniz Üniversitesi’nde meydana gelen olaylar nedeniyle Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı Akdeniz Öğrenci Yurdu müdürü görevinden alındı. Yerine Ankara’dan atama yapıldı


Antalya Akdeniz Üniversitesi’nde meydana gelen olaylar nedeniyle Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı Akdeniz Öğrenci Yurdu müdürü görevinden alındı. Yerine Ankara’dan atama yapıldı. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü, olaylar nedeniyle Akdeniz Öğrenci Yurdu Müdürü Ramazan Tatlı’yı görevinden aldı, yerine Ankara’daki Atatürk Öğrenci Yurdu Müdürü Ali Kurt’u vekaleten görevlendirdi. Olayların yurtlarla ilgili bölümü için bir başmüfettiş başkanlığında 4 müfettiş görevlendirildi.
Yurt neredeyse boşaldı
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Bölge Müdürü Sütçü, sınav haftası olmasına rağmen kampüsteki Akdeniz Öğrenci Yurdu’nda kalan 2 bin 624 öğrenciden 2 bin 58’inin önceki gün itibariyle ayrıldığını söyledi. Sınav haftası olmasına rağmen yurttan ayrılanlardan 10 erkek ve 3 kız öğrenci de kesin kaydını aldırdı. Yurtta önceki akşam sadece 220 kız ve 346 erkek öğrencinin kaldığı öğrenildi.
Facebook’ta ‘kahraman’
Ulusoy için sanal paylaşım ortamı Facebook’ta açılan “Ömer Ulusoy bir kahramandır” başlıklı sayfaya da iki kişi üye oldu. Sayfanın tanıtımında “Kim bu kahramanın heybetine karşı koyabildi ve koyabilecek” denildi. Sayfaya sakallı Ulusoy’un öğrenciler üzerine ateş ederken çekilen ve MHP’li Sağır ile aynı karede yer aldığı fotoğraflar da konuldu.
www.evrensel.net