12 Nisan 2008 04:00

Yetkisiz firmalara dikkat

MMO Ankara Şubesi, 2005 yılında LPG dönüşümünde denetimin MMO’ya verilmesinden bu yana gaz sızdırmazlık raporu alan araçların oranında ciddi artış yaşındığını belirtti.

Paylaş

MMO Ankara Şubesi, 2005 yılında LPG dönüşümünde denetimin MMO’ya verilmesinden bu yana gaz sızdırmazlık raporu alan araçların oranında ciddi artış yaşındığını belirtti. LPG uygulamalarına yönelik yasal boşlukların giderilmesini isteyen MMO, yetkisiz firmalarca yapılan gaz dönüşümlerinin can ve mal kaybına yol açabileceği konusunda vatandaşları uyardı.
MMO Ankara Şubesi, Ankara’daki LPG’li araç kullanımı üzerine bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Türkiye’deki araçların yüzde 14’ünün LPG’li olduğunu aktaran Şube Sekreteri Şenol Karaca, Ankara’da dört araçtan birinen LPG’li olduğunu kaydederek sızdırmazlık raporu alan LPG’li araçların oranının 4 yılda yüzde 5.63’ten yüzde 80.27’ye, ticari araçlarda ise yüzde 5.31’den yüzde 69.4’e çıktığını belirtti. LPG uygulamalarına dönük her türlü yasal boşluğun giderilmesi gerektiğini söyleyen Şenol Karaca, otogaz istasyonları ve dolum tessilerine yönelik denetim, belgelendirme ve kontrollerde de kamu kurumu niteliği olan MMO’nun yetkilendirilmesi gerektiğini kaydetti. Karaca, yetkisiz firmalara dair MMO’nun bir yaptırımı olmadığını, bu konuda görevin Sanayi Bakınlığı’na düştüğünü söyledi. (Ankara/EVRENSEL)
Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Newroz’da 4. ölüm

SONRAKİ HABER

Pentagon, Trump'ın IŞİD açıklamasını doğrulamadı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa