13 Nisan 2008 04:00

Dünyaya barış mesajı verecekti

İsrail, ABD gibi savaşın tarafı ülkeleri protesto etmek için İtalya’dan yola çıkan Pippa Bacca, önceki gün Kocaeli’nin Gebze ilçesinde ölü bulundu.

Paylaş

İsrail, ABD gibi savaşın tarafı ülkeleri protesto etmek için İtalya’dan yola çıkan Pippa Bacca, önceki gün Kocaeli’nin Gebze ilçesinde ölü bulundu. Üzerindeki gelinliğiyle savaş çıkaran ülkeleri protesto eden, savaş mağduru halkların yanında yer alan Bacca Türkiye’de tecavüz edildikten sonra öldürüldü. İtalyan sanatçı eylemi için otostopla ülke ülke geziyordu. Bacca’nın katil zanlısı olarak Murat K. isimli hırsızlıktan sabıkalı bir kişi gözaltına alındı.
Tel Aviv’e gidiyordu
Pippa Bacca adıyla tanınan sanatçı, arkadaşı Silvia Moro ile barış mesajı vermek için gelinlik giyerek 4 Mart 2007’de Milano’dan yola çıkmış, Balkan ülkeleri ve Türkiye üzerinden karayoluyla otostop yaparak Tel Aviv’e ulaşmayı hedefliyordu.
Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bir araca otostop yaptıktan sonra kendisinden haber alınamayan Bacca’nın cesedi Gebze’ye bağlı Tavşanlı köyü yakınlarında toprağa gömülmüş olarak bulundu.
Katil zanlısı yakalandı
31 Mart’tan beri haber alınamayan Bacca’nın, Gebze’de D-100 Karayolu MC Donalds civarında bir kişiyle görüldüğü bilgisine ulaşan güvenlik görevlileri, yürüttükleri çalışma sonucu hırsızlık suçlarından sabıkası bulunan Murat K’yı gözaltına aldı. Emniyet tarafından yapılan açıklamada gözaltına alınan Murat K’nın, Bacca’ya Ballıkayalar mevkiinde tecavüz edip boğarak öldürdüğünü itiraf ettiği belirtildi. Zanlının yer göstermesi üzerine Marineo’nun cesedi bulundu.
SİM kartını kullandı
İtalya’nın İstanbul Başkonsolosu Stefano Canzio, İtalyan haber ajansı ANSA’ya yaptığı açıklamada, Murat K’nın cinayeti itiraf etmesi nedeniyle tutuklandığını söyledi.
Canzio’nun verdiği bilgiye göre, Murat K’nın yakalanmasında Bacca’ya ait cep telefonu cihazı kilit rol oynadı. Murat K’nın cinayeti işledikten ve Bacca’ya ait kimlikleri yakmasının ardından sanatçının cep telefonuna kendi SIM kartını takarak kullanmaya başladığını belirten Canzio, Türk polisinin de cep telefonu cihazını takip ederek, zanlının yerini kolayca saptayarak yakaladığını anlattı. Gebze Devlet Hastanesi’ne kaldırılan cesedin, Giovanni Chiari ile kız kardeşi Antonietta Pasqualino di Marineo tarafından Pippa Bacca olarak teşhis edildiğini kaydetti.
Öte yandan Gebze Devlet Hastanesi’nden bir görevli cesedin 11 günlük olduğunu, çıplak bulunduğunu ve boğazından iple sıkılarak boğulduğunun anlaşıldığını söyledi. Cenazenin 14 Nisan Pazartesi günü İtalya’ya götürülmesi bekleniyor. (Kocaeli/EVRENSEL)
Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Neden pişman olsunlar ki!

SONRAKİ HABER

Ahmet Altan'a "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlamasından para cezası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa