13 Nisan 2008 04:00

Diyarbakır’da miting bugün

Eğitim Sen, ülkenin ve halkın geleceğini karartan AKP hükümetin 5.5 yıllık icraatlarını bölgesel mitinglerle protesto ediyor.

Paylaş

Eğitim Sen, ülkenin ve halkın geleceğini karartan AKP hükümetin 5.5 yıllık icraatlarını bölgesel mitinglerle protesto ediyor. Mardin, Urfa, Şırnak, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Malatya ve Adıyaman Eğitim Sen üyesi eğitim emekçilerinin katılacağı Diyarbakır Bölge Mitingi bugün saat 12.00'de İstasyon Meydanı'nda yapılacak. Mitinge Eğitim Sen Genel Başkanı Alaattin Dinçer de katılacak.
Gazetemize konuşan Eğitim Sen Diyarbakır Şube Başkanı Abdullah Karahan, AKP politikalarına dur demek için tüm emekçileri mitinge katılmaya çağırdı. "Bilindiği gibi ülkemizde bir özelleştirme süreci uzun süreden beri devam ediyor. TEKEL, Tüpraş, Et-Balık, Telekom, Demir-çelik, çimento ve benzeri birçok işletme özelleştirildi. Özelleştirmelerin hiç hiç biri halkın, toplumun yararına olmadı. AKP zihniyetinin son göstergesi ise Sosyal Güvenlik ve Genel Sağlık Sigortası Yasası oldu. Bu zihniyetin dayattıklarına toplumun değişik kesimleriyle birlikte yapılan açıklamalarla görüşlerimizi öne sürdük ancak AKP hükümeti 'ben yaptım oldu mantığının ötesine geçmemekte direniyor" diyen Karahan, AKP'nin çalışanların, işsizlerin, kadınların ve gençlerin yerine Dünya Bankası'nın sözünü dinlediğine dikkat çekti. Eğitim Sen Genel Başkanı Alaattin Dinçer ve Diyarbakır Şube Başkanı Abdullah Karahan'ın konuşma yapacağı mitinge sanatçı Bülent Turan ve Dicle Fırat Müzik Grubu da türküleriyle renklendirecekler. (Diyarbakır/EVRENSEL)
Mehmet Çakmakçı
Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Ankaralılar alacaklı

SONRAKİ HABER

Bir işçi aday portresi: Tuzla bağımsız adayı tersane işçisi Ali Doğan

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa