15 Nisan 2008 00:00

Emin Koramaz yeniden MMO Başkanı

TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) 42’inci Genel Kurulu’nda, mevcut Başkan Emin Koramaz öncülüğündeki liste yönetime seçildi.

Paylaş

TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) 42’inci Genel Kurulu’nda, mevcut Başkan Emin Koramaz öncülüğündeki liste yönetime seçildi.
DSİ Salonu’nda iki gün süren genel kurula, 69 bini aşan üye adına 714 delege katıldı. MMO yönetiminin yanı sıra 100 kişilik TMMOB delegesinin de belirlendiği genel kurulda, Emin Koramaz başkanlığında tek liste ile girilen seçimlerde yeni yönetim, delegenin yüzde 91’inin oluru ile belirlendi. MMO’yu TMMOB’da yeniden Mehmet Soğancı’nın temsil etmesinin benimsendiği seçimlerde, Soğancı’nın yanı sıra Elif Öztürk ve Ş. Melih Şahin de TMMOB’a gönderildiler.
Yapılan seçimler sonucu Emin Koramaz başkanlığındaki Makina Mühendisleri Odası’nın yeni yönetimi şu isimlerden oluştu: Ali Ekber Çakar, Tahsin Akbaba, Mustafa Yazıcı, Baki Çınar, Şuayip Yalman ve Selçuk Soylu.
Seçimler sonucunda Denetleme Kurulu’na Haydar Şahin, Ahmet Eniş, Selahattin Alsancak, Ercüment Ş. Çervatoğlu, Nizamettin Durakoğlu ve Gürsel Erdemir; Onur Kurulu’na S. Melih Şahin, A. Turan Dörtdemir, Barış Özerdem, Battal Kılıç ve Fatih Öztosun getirildi. (Ankara/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

‘Adaletin gözü kör terazisi bozuk!..’

SONRAKİ HABER

ABD'de hükümet kapanınca maaş alamayan çalışanlar kampanyalar başlattı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa