16 Nisan 2008 00:00

Roberto Carlos’a büyük onur

İspanya’nın ünlü kulüplerinden Real Madrid, taraftarları aracılığıyla başlattığı ‘’kulüp tarihinin en iyi futbolcuları’’ anketini sonuçlandırırken, şu anda Fenerbahçe’de forma giyen Roberto Carlos 4. sırada yer aldı

Paylaş

İspanya’nın ünlü kulüplerinden Real Madrid, taraftarları aracılığıyla başlattığı ‘’kulüp tarihinin en iyi futbolcuları’’ anketini sonuçlandırırken, şu anda Fenerbahçe’de forma giyen Roberto Carlos 4. sırada yer aldı.
Real Madrid’in kuruluşunun 106. yıldönümü dolayısıyla 6 Mart’ta başlatılan ankete dünyanın her yanından 50 binden fazla taraftarın katıldığı belirtildi. Açıklanan sonuçlara göre, 2000 yılından bu yana Real Madrid’in onursal başkanı olan unutulmaz futbolcu Alfredo Di Stefano en fazla oyu alarak ‘’kulüp tarihinin en iyi futbolcusu’’ seçildi. 1953-1964 yılları arasında Real Madrid formasıyla 510 maça çıkan ve 418 gol atan Di Stefano, İspanyol kulübünün 8 lig ve 5 Avrupa kupası kazanmasında en önemli isim oldu. Real Madrid kulübünün açıkladığı sıralamada Di Stefano’nun ardından Fransız Zinedine Zidane 2, Raul Gonzalez 3, Roberto Carlos 4, Santiago Bernabeu 5, İker Casillas 6, Fernando Hierro 7, Emilio Butraguenyo 8, Ferenc Puskas 9 ve Hugo Sanchez 10. sırada yer aldı. Real Madrid’de 11 yıl forma giyen Roberto Carlos, defans oyuncusu olmasına rağmen mükemmel sol ayağı, sürati, toplara sert vuruşları, disiplini ve sempatikliği ile Rela Madridli taraftarların beğenisini topladı. (SPOR SERVİSİ)
ÖNCEKİ HABER

Trabzonspor’un hedefi dörtte dört

SONRAKİ HABER

MÜSİAD: Türk kenevirini tüm Türkiye'de yaygınlaştıracağız

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa