16 Nisan 2008 00:00

Milletvekiline maaş kıyağına rekor protesto

Sosyal Güvenlik Sigortası Yasa Tasarısı’na eklenmek istenen ve milletvekillerine zam öngören düzenleme bugüne kadar görülmemiş bir sanal protestoya neden oldu. Yapılması düşünülen düzenlemeyi protesto etmek için vatandaşlar Başbakanlığı mail yağmuruna tuttu

Paylaş

Sosyal Güvenlik Sigortası Yasa Tasarısı’na eklenmek istenen ve milletvekillerine zam öngören düzenleme bugüne kadar görülmemiş bir sanal protestoya neden oldu. Yapılması düşünülen düzenlemeyi protesto etmek için vatandaşlar Başbakanlığı mail yağmuruna tuttu.
99 bin 572 mail geldi
Başbakanlık İletişim Merkezi’ne mart ayı içinde tam 99 bin 572 protesto maili gönderildi. “e-devlet” işleyişini hızlandırmak amacıyla başlatılan ve kamu yönetiminde coğrafi uzaklığı ortadan kaldırmak amacıyla oluşturulan Başbakanlık İletişim Merkezi’ne (BİMER) başvuran vatandaşların sayısı her geçen gün daha da artıyor. BİMER’e 2008 yılının Mart ayında yapılan başvuralar ise rekor seviyeye çıktı.
BİMER’in Mart Ayı Faaliyet Raporu’na göre 01-31 Mart 2008 tarihleri arasında 17 bin 482 vatandaş sorunlarını Başbakanlığa iletti. Başvuruların 9 bin 183’ü internet sayfası üzerinden 2 bin 341’i elektronik posta ile gerçekleşirken 3 bin 84 başvuru da mektup yoluyla oldu.
Başvurularda artış var
Bu başvurular dışında BİMER’in sistemi ilginç bir protestoya da tanıklık etti. BİMER’e mart ayı içinde milletvekillerine yapılması düşünülen zam için tam 99 bin 572 adet protesto maili geldi. Bu durum raporda, yapılan başvurular içinde değerlendirilmemekle birlikte, şu ifadelerle yer aldı: “Milletvekili emekli maaşlarına zam yapılması ile ilgili yasa tasarısına tepki olarak gelen 99 bin 572 adet e-posta başvurusu da güncel gelişmelere paralel olarak dikkat çekmektedir.”
Çalışma ve sosyal güvenlik birinci sırada
Yapılan başvuruların çoğunluğu 3 bin 724 başvuru ile çalışma, sosyal güvenlik ve sosyal hizmetler alanında oldu. Bu alanı 2 bin 237 konu ile güncel konular oluşturdu. Bu alanları iletişim, eğitim ve spor; tarım, köyişleri ve hayvancılık; personel, sağlık ve diğer alanlar oluşturdu. (Ankara/ANKA)
ÖNCEKİ HABER

Emekçiler SSGSS için referandum istedi

SONRAKİ HABER

CHP Beşiktaş İlçe Başkanı Burak Tanışık istifa etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa