17 Nisan 2008 00:00

301’in tümüyle kaldırılması gündemimizde yok

Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, TCK’nın 301’inci maddesinin tümüyle kaldırılmasının gündemlerinde olmadığını söyledi.

Paylaş

Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, TCK’nın 301’inci maddesinin tümüyle kaldırılmasının gündemlerinde olmadığını söyledi.
Babacan, resmi ziyaret için Ankara’da bulunan Maldivler Dışişleri Bakanı Abdullah Şahid ile Dışişleri Bakanlığı’nda görüştü. Görüşmenin ardından Türkiye ile Maldivler arasında kapsamlı işbirliğini öngören mutabakat muhtırasına imza atan iki bakan, ortak basın toplantısı düzenledi. Şahid’in ziyaretinin Maldivler’den Türkiye’ye ikili düzeyde yapılan ilk resmi ziyaret olduğunu kaydeden Babacan, imzalanan muhtıranın, iki hükümetin ilişkilerinin geliştirilmesi yönündeki iradesinin somut bir göstergesi olduğunu belirtti. Maldivler Dışişleri Bakanı Şahid de, Türkiye’nin Maldivler’e gösterdiği cömertliğin, ülkesinin kalkınmasına çok önemli katkılarda bulunduğunu söyledi.
Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Babacan, “Yaptığımız tüm temaslarda iç gelişmelerimiz birinci gündem maddesi olarak hemen karşı tarafça açılıyor. Türkiye’de içeride yaşadıklarımız, artık Avrupa’nın ve pek çok ülkenin gündemine girmiş durumda” diye konuştu.
“TCK’nın 301’inci maddesiyle ilgili dava açma yetkisinin Cumhurbaşkanı’na verilmesi” konusuna ilişkin görüşü sorulan Babacan, “301’in tümüyle kaldırılması gibi bir konu gündemimizde yok” diyerek maddenin nasıl değiştirileceğiyle ilgili olarak Meclis’te çalışmaların başlatıldığını ifade etti. (HABER MERKEZİ)
ÖNCEKİ HABER

DTP’den dokunulmazlık tepkisi

SONRAKİ HABER

CHP'li Özel: Tüm diktatörler en çok meydanlardan korkar

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa