17 Nisan 2008 00:00

Emekçilerin stratejisini hazırlayacaklar

Eğitim-Sen İzmir 3 No’lu Şube’de düzenlenen basın toplantısında konuşan Prof. Dr. Cem Terzi, TUSİAD’ın ve YÖK’ün strateji raporlarına karşı emekçilerin sratejisini hazırlayacaklarını söyledi.

Paylaş

Eğitim-Sen İzmir 3 No’lu Şube’de düzenlenen basın toplantısında konuşan Prof. Dr. Cem Terzi, TUSİAD’ın ve YÖK’ün strateji raporlarına karşı emekçilerin sratejisini hazırlayacaklarını söyledi.
Bilim insanlarının mücadelesinin parçalı biçimde yürütüldüğüne dikkat çeken Terzi, “Gümüldür’deki toplantıda mücadeleyi tekleştirmeye ve bir güce dönüştürmeye çalıştık” dedi. Haziran ayında bir forum daha gerçekleştireceklerini ve TÜSİAD ile YÖK’ün hazırladığı strateji raporlarına karşı emekçilerin stratejisini hazırlayacaklarını ifade eden Terzi, “Dayak yiyen, yurttan atılan öğrencilerin işten atılan işçilerin yanında olacağız. Aydın olmak dört duvar arasında bilgisayar başında yazı yazmak değildir” şeklinde konuştu.
Üniversitelerde sendikalı olarak çalışmak isteyen işçilerin işten atıldığına dikkat çeken Terzi, bu olaylara karşı sessiz kalmama kararı aldıklarını dile getirdi. Bu kapsamda, Kocaeli Üniversitesi’nde Oleyis’e üye oldukları için işten atılan işçileri ziyarete gideceklerini ifade eden Terzi, “Grev çadırlarına, çay, şeker ve papatya götüreceğiz” dedi.
Prof. Dr. Cem Terzi, üniversitede güncel olarak yaşanan sorunlara da değinerek, Akdeniz Üniversitesi’ndeki ülkücü saldırısını şiddetle kınadıklarını belirtti. Birçok üniversitede ülkücü saldırılar yaşandığını ancak, bu saldırıların ‘karşıt görüşlü öğrencilerin çatışması’ olarak yansıtıldığını belirten Terzi, “Biz tüm üniversitelerdeki öğrencilerin can güvenliği için endişe duyuyoruz” dedi. (İzmir/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

‘Sermayenin üniversiteye müdahalesi durdurulsun’

SONRAKİ HABER

19 Şubat 1972’de öldürülen gençlik önderi Ulaş Bardakçı kimdir?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa