18 Nisan 2008 00:00

SSGSS Yasa Tasarısı’nda yalanlar ve gerçekler

Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası (SSGSS) Yasa Tasarısı’na karşı çıkan meslek odaları ve sendikalar, panellerle yasaya karşı bilinçlendirme çalışmalarını sürdürüyor.

Paylaş

Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası (SSGSS) Yasa Tasarısı’na karşı çıkan meslek odaları ve sendikalar, panellerle yasaya karşı bilinçlendirme çalışmalarını sürdürüyor. Makine Mühendisleri Odası (MMO) Adana Şubesi de “Yalanlar ve gerçekler” adı bir panel düzenleyecek. Yarın Adana Seyhan Oteli’nde yapılacak panele Halk Sağlığı Uzmanı Ata Soyer ve Kristal-İş Sendikası Eğitim Uzmanı Aziz Çelik konuşmacı olarak katılacak. Ata Soyer yasanın sağlık, Aziz Çelik ise sosyal güvenlik alanında getirdiklerini aktaracak.
Konu ile ilgili görüştüğümüz MMO Basın Danışmanı Yaşar Gökoğlu, meslek seminerleri dışında halkı ilgilendiren konulara da eğilmeye çalıştıklarını ifade etti. SSGSS’nin sağlıkta ve sosyal güvenlik alanında yıkım anlamına geldiğini dile getiren Gökoğlu, yerellerde kurulan ‘Herkese sağlık güvenli gelecek’ platformlarında yer aldıklarını, alanlarda karşı oldukları yasaya karşı halkı bilinçlendirme çalışmaları da yaptıklarını aktardı. Meclis’te görüşülmekte olan yasanın geçmesi durumunda da mücadelenin sürmesi gerektiğini dile getiren Gökoğlu, MMO olarak bunun için çabalayacaklarını söyledi. (Adana/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Ücretli yemeğe ortak tepki

SONRAKİ HABER

MÜSİAD: Türk kenevirini tüm Türkiye'de yaygınlaştıracağız

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa