Nisanın en değerlisi Hidayet

NBA’de 2007-2008 ‘’normal sezonu’’ tamamlanırken, nisan ayının ‘’en değerli oyuncuları’’ (MVP) da açıklandı.


NBA’de 2007-2008 ‘’normal sezonu’’ tamamlanırken, nisan ayının ‘’en değerli oyuncuları’’ (MVP) da açıklandı. Ligde 8. sezonunu geçiren ve Orlando Magic’de forma giyen milli sporcu Hidayet Türkoğlu, nisan ayının Doğu Konferansı’ndaki MVP’si olarak belirlendi. Batı Konferansı’nda ise bu unvana Los Angeles Lakers’ın ünlü yıldızı Kobe Bryant layık görüldü.
Hidayet Türkoğlu, bu ay içinde takımının 8 maçında da forma giydi ve bu maçlarda Orlando Magic, 5 galibiyet ve 3 yenilgi aldı. Takımının bu 5 galibiyeti almasında, büyük pay sahibi olan Türkoğlu, 8 maçta 19.8 sayı ve 6.4 asist ortalamaları yakaladı. Orlando, Doğu’da sezonu 3. sırada tamamlayarak play-off’a kaldı. Türkoğlu, daha önce 13. ve 14. haftalarda üstüste 2 kez ‘’haftanın oyuncusu’’ seçilmişti. Milli oyuncu, NBA Ligi tarihinde ‘’ayın oyuncusu’’ unvanına erişen ilk Türk basketbolcu olarak kayıtlara geçti.
Batı Konferansı’nda MVP seçilen Kobe Bryant ise, takımının 7 galibiyet ve 1 yenilgilik performansında, ortalama 26.1 sayı ve 5.5 asistlik katkı sağladı. Bryant, bu karşılaşmaların 2’sinde 30’un üzerinde sayı kaydetti. (SPOR SERVİSİ)
www.evrensel.net