Fotoğraf: Evrensel

Toptan: Boykot askere yakışmaz

TBMM Başkanı Köksal Toptan, 23 Nisan resepsiyonunu askerlerin boykot edeceğine yönelik iddialarla ilgili olarak, askerlerin hassasiyetlerinin olduğunu belirterek, “Boykot sözcüğü askerlere yakışmaz. Boykot etmezler” dedi


TBMM Başkanı Köksal Toptan, 23 Nisan resepsiyonunu askerlerin boykot edeceğine yönelik iddialarla ilgili olarak, askerlerin hassasiyetlerinin olduğunu belirterek, “Boykot sözcüğü askerlere yakışmaz. Boykot etmezler” dedi.
Bilkent Üniversitesi’nde düzenlenen “3. Genç Akademi Toplantısı”na gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Toptan, bir gazetecinin “23 Nisan resepsiyonunu askerlerin boykot edeceği haberleri var. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna karşılık, “Biz kendilerine, herkese davetiye gönderdik. Herkesin davetimize icabet etmesini gönülden istiyoruz. Bakalım, kim gelir. Hep beraber göreceğiz” diye konuştu.
Eksiklik giderilir
Toptan, TCK’nın 301. maddesi ile ilgili değişiklik teklifinin Meclis’teki seyrinin nasıl olacağına ilişkin bir soruyu, “Türkiye tartışabildiğine göre, TBMM en doğru kararı verecektir. Güvenmek gerekir” diye yanıtladı. Değişiklik teklifini görüşecek komisyonun bu işlerin uzmanı olarak bir değerlendirme yapacağını belirten Toptan, “Eksiklik, tamamlanacak bir taraf varsa Genel Kurul’da düzeltilir. Hiç endişe edilmesin” dedi. (HABER MERKEZİ)
www.evrensel.net