Belediyenin tabeladan sağlık hizmeti

Sağlık merkezlerini yıktırması ile gündeme gelen AKP’li Yüreğir Belediye Başkanı Ömer Topçu’nun sağlık alanındaki bir başka “hizmeti” ise göreve geldiği zaman kentin çeşitli yerlerine asılan “Bu arsaya sağlık ocağı yapılacak- Ömer Topçu” imzalı tabelalar oldu.


Sağlık merkezlerini yıktırması ile gündeme gelen AKP’li Yüreğir Belediye Başkanı Ömer Topçu’nun sağlık alanındaki bir başka “hizmeti” ise göreve geldiği zaman kentin çeşitli yerlerine asılan “Bu arsaya sağlık ocağı yapılacak- Ömer Topçu” imzalı tabelalar oldu.
Koza mahallesinde bulunan bir boş araziye konulan tabela artık pas tuttu. Mahalleli de arazi de ne yapılacağını bilmiyor. Kimine göre arazi sahibi ile anlaşılamadı, kimine göre ise mahallenin diğer ucuna yapılan karakol inşaatı sağlık ocağını unutturdu. Vatandaşların birleştiği tek nokta ise asılan tabelaların bir reklamdan ibaret olduğu.
Tek hizmet tabela
Mahallede esnaflık yapan Aydın Sunağaç, tabelanın asıldığı zaman iyi olur diye düşündüklerini ama yıllardır sadece tabela olarak kalınca düşüncelerinin “Sadece reklammış” diye değiştiğini söylüyor.
Sunağaç, oyunu yerel seçimlerde verdiği AKP’li Belediye Başkanı Ömer Topçu’nun bugüne kadar mahalleye yaptığı hizmetin yollara döşediği iki kanalizasyon borusu ve boş bir araziye astığı tabela olduğunu vurguluyor.
Diğer bir hizmeti ise mahallenin başına kurulan üç katlı karakolu hatırlatan Sunağaç, kurulan bu karakolun bir yıl içerisinde bitirilmesinin ancak sağlık ocağı için tabeladan bir şey yapılmasının ise düşündürücü olduğunu belirtiyor.
‘İşe alır diye AKP’ye verdim’
İnşaat işçiliği yapan Mehmet Kayacı ise tabelanın paslanmaktan görünmez bir hale gelmesinin Ömer Topçu’nun biraz işini rahatlatacağını iddia ediyor. Mahalleden çok kişinin AKP’ye oy verdiğini söyleyen Kayacı, kendisinin de bu oy verenler arasında olduğunu belirtiyor. Oy verme sebebini işe alınabilme umudu olarak gösteren Kayacı, seçimler üzerinde yıllar geçmesine rağmen bu ümidini taşıdığını söyleyerek, haberde isminin yazılmasını ancak fotoğrafının yayınlanmamasını talep ediyor.
Fatma Yavuz ise tabelanın üzerinde ne yazdığını, okuması olmadığı için bilmediğini ancak yıllardır boş arazide durduğunu anlatıyor. Mahallenin sıkıntısının çok olduğunu söyleyen Yavuz, belediyenin mahallelerine hiç hizmet yapmadığından şikayet ediyor.
Kışın yağmur çamur içinde kaldıklarını yazın ise toz toprak içinde olduklarını Yüreğir Belediyesi’ne yaptığı beddualarla anlatan Yavuz, asılı olan tabelanın sağlık ocağı için olduğunu belirtmemize “Buraya yapılsa o kadar yol gitmemize gerek kalmaz. Bunu yapsaydı hakkımı helal ederdim” diyerek cevap veriyor. (Adana/EVRENSEL)
Erman Koçak
www.evrensel.net