20 Nisan 2008 00:00

Atletizm Milli Takımı olimpiyat hazırlıklarını sürdürüyor

lılarınÇin’in başkenti Pekin’de yapılacak olan olimpiyat oyunlarında Türkiye’yi temsil edecek olan Atletizm Milli Takımı sporcuları, çalışmalarını Karaman’da sürdürüyor.

Paylaş

lılarınÇin’in başkenti Pekin’de yapılacak olan olimpiyat oyunlarında Türkiye’yi temsil edecek olan Atletizm Milli Takımı sporcuları, çalışmalarını Karaman’da sürdürüyor.
Milli atletler, 29. Yaz Olimpiyat Oyunları için Kemal Kaynaş Stadyumu Süreyya Ayhan Atletizm Pisti’nde, Milli Takım Antrenörü Çetin Yüksel önderliğinde hazırlık yapıyor.
Milli atlet Nevin Yanıt, yaptığı açıklamada, bugüne kadar olimpiyatlarda 100 metre engellide yarışacak olan ilk Türk atlet olmanın üzerine çok büyük bir sorumluluk yüklediğini söyledi. Hedefinin finallere kalmak değil, madalya olmak olduğunu ifade eden Yanıt, şunları kaydetti: ‘’Ülkemizde atletizm çok büyük bir gelişme içerisinde. Eskiden barajları geçip olimpiyatlara katılmak bir hayal iken bugün atletizmde olimpiyatlarda birçok arkadaşımızla birlikte ülkemizi temsil edeceğim. En büyük dileğim ülkeme bir olimpiyat madalyası kazandırmak, hatta altın madalya alarak İstiklal Marşımızı milyonlarca kişiye dinletmek. Bunu yapabileceğime inanıyorum. Bize güvenenleri mahcup etmeyeceğiz.’’ Yanıt, Karamanlıların atletizme olan sevgisine hayran olduğunu da dile getirerek, yöneticilerin de spor konusunda çok bilinçli olduğunu belirtti.
Atletizm Milli Takımı’nın 26 Nisan Cumartesi gününe kadar Karaman’da çalışmalarına devam edeceği öğrenildi. (SPOR SERVİSİ)
ÖNCEKİ HABER

Sağlık için en yararlısı egzersiz

SONRAKİ HABER

Metris Cezaevinde yangın: Çok sayıda itfaiye ve polis sevk edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa