Fotoğraf: AA

Ankara’da öğrenci düşmanlığı

Önce ülkücüler saldırdı, ardından da gaz bombalarıyla polis. Bu da yetmedi bir de mağdurlara hapis istemiyle dava açıldı


Önce ülkücüler saldırdı, ardından da gaz bombalarıyla polis. Bu da yetmedi bir de mağdurlara hapis istemiyle dava açıldı.
Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi’nde 25 Mart’ta ülkücüler ve polisin saldırısına uğradıktan sonra tutuklanan 3 öğrenciye 5 yıl 6 ay hapis istemiyle dava açıldı. Öğrencilerin başına gelenler ‘Öğrenci düşmanlığının bu kadarı da olur mu?’ dedirtiyor.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, AÜ DTCF’de öğrenim gören Erhan Şatur, İnan Özden ve İsmail Yılmaz’ın fakültedeki olaylar sırasında, “Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde görevli polislere karşı koyarak, görevlerini yapmalarına engel oldukları” savunuldu. Polislerin, olaylar nedeniyle basit şekilde yaraladığı belirtilen iddianamede, 3 öğrencinin “kasten adam yaralama” ve “görevi yaptırmamak için birden çok kişi ile direnme” suçlarından cezalandırılmaları talep edildi.
Ankara Nöbetçi 1. Sulh Ceza Mahkemesi’nce 26 Mart’ta tutuklanan öğrenciler hakkında, 5 yıl 6’şar aya kadar hapis cezası isteniyor. (Ankara/EVRENSEL)
www.evrensel.net