21 Nisan 2008 04:00

Kültür Sanat-Sen’de gergin genel kurul

Kültür Sanat-Sen Ankara Bölge Şubesi 3. Olağan Genel Kurulu gergin geçti. Genel kurulda yönetimde olan Taban İnisiyatifi ile bir önceki dönem yönetimde olan Şahin Çulcuoğlu’nun da içinde bulunduğu iki liste yarıştı.

Paylaş

Kültür Sanat-Sen Ankara Bölge Şubesi 3. Olağan Genel Kurulu gergin geçti. Genel kurulda yönetimde olan Taban İnisiyatifi ile bir önceki dönem yönetimde olan Şahin Çulcuoğlu’nun da içinde bulunduğu iki liste yarıştı.
Kültür Sanat-Sen Ankara Bölge Şubesi 3. Olağan Genel Kurulu, dün Kültür Sanat-Sen Lokali’nde gerçekleştirildi. Gergin geçen kongrede sık sık tartışmalar yaşandı. Şube Başkanı Asım Üner yaptığı konuşmada, emekçilere yönelik saldırıların arttığını belirterek, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası’na, sözleşmeli çalıştırılmaya, Personal Rejimi Yasa Tasarısı’na karşı grevli toplusözleşmeli sendika hakkı için mücadele ettiklerini söyledi. “Mücadelemizin başarıya ulaşmaması için neden yok” diyen Üner, zorlukları aşıp hesap soracak olan gücün emekçilerde mevcut olduğunu kaydetti. Bir önceki dönem yönetimde bulunanların geçen dönem sendikal faaliyete destek sunmamalarını eleştiren Üner, üye konusunda azalma değil artma olduğunu bildirerek Kültür Sanat-Sen’in KESK içinde yetki sahibi tek sendika olduğunu hatırlattı.
Bir önceki dönem şube yönetiminde olan ve yine aday olacağını açıklayan Şahin Çulcuoğlu, sendikanın eylem yapmak yerine başka sendikaların eylemlerine destek verdiğini söyledi. Çulcuoğlu’na, Hrant Dink’in cenazesine katılan sendikanın, neden asker-polis cenazelerine katılmadığının sorulması tartışma yarattı. Gelen tepkiler üzerine “Ben Hrant Dink’in cenazesine katılınmasına karşı değilim, bölücülük yapılmasına karşıyım” yanıtı veren Çulcuoğlu ile mevcut yönetim arasında Mali Raporlar ve Faaliyet Raporları hakkında yapılan konuşmalar sırasında da sık sık karşılıklı suçlamalar yaşandı. Kemal Sevgisunar, Muhammet Bakır ve Ümit Selçuk’un divanı oluşturduğu genel kurulda Efser Akman, Can Tazebaş, Çetin Taş, Onur Arslan, Şeref Eker, Zülfü Mortaş ve Cem Erdoğan Taban İnisiyatifi’nin listesinden aday olurken, rakip listede Şahin Çulcuoğlu’nun yanı sıra Ercan Yıldız, Talat Ayhan, Durgut Demir, Sündüz Aslankabaklı, Ersun Parlakgöz ve Ertuğrul Eraslan yer aldılar. (Ankara/EVRENSEL)
Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

‘Hatırla Sevgili’ oyuncuları Kayseri’deydi

SONRAKİ HABER

Çanakkale'de mültecileri taşıyan tekne battı: 4 ölü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa