SSGSS’ye karşı eylemler sürüyor

Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası’nın (SSGSS) Meclis’te görüşülüp kabul edilmesinin ardından eylemler devam ediyor.


Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası’nın (SSGSS) Meclis’te görüşülüp kabul edilmesinin ardından eylemler devam ediyor. Taksim Metro çıkışında bir araya gelen Sosyal Haklar İçin Kadın Platformu üyeleri, kadınlar için de birçok hak kaybına neden olan yasanın iptal edilmesini istedi. SSGSS’nin kadınların ev içindeki karşılıksız emeğini yok saydığına ve kadınları bağımlı birer birey olarak değerlendirdiğine dikkat çeken platform üyesi kadınlar, yasaya karşı mücadeleye devam edeceklerini belirttiler.
Bu arada Balıkesir’de ise gençler, yaptıkları eylemle SSGSS’yi protesto ettiler. Demokratik Gençlik Hareketi, Emek Gençliği, Geleceğimizi İstiyoruz Girişimi, Öğrenci Gençlik Sendikası ve Öğrenci Kolektifleri üyelerinin katıldığı eylemde ortak açıklamayı yapan Sezer Asılbay, “Biz gençler olarak en doğal hakkımızı, ezen-sömüren zihniyetin çıkarına peşkeş çektirmeyip her noktada mücadelemizi vermek için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi. (İŞÇİ SENDİKA SERVİSİ)
www.evrensel.net